Кожен п’ятий субсидіант в травні повинен звернутися до органів соціального захисту та переоформити субсидію. Тепер в декларації потрібно вказувати дохід від оренди, а також заробіток тих членів сім’ї, які прописані в квартирі, але не живуть в ній.
В результаті всіх травневих нововведень за різними оцінками без комунальної знижки залишаться близько двох мільйонів сімей. Це ті, хто не пройде “норму” по нерухомості, або в результаті перерахунку повинні будуть задекларувати відносно високий дохід.
Близько 50 тис. сімей отримували субсидії на будинки площею понад 200 кв.м і квартири від 120 кв.м. Нові правила залишать всіх їх без комунальних знижок. Без субсидії залишаться і власники автомобілів, випущених не пізніше ніж 5 років тому. І не має значення, цей автомобіль куплений в кредит, його подарували або отримали як спадщину, передає protokol.
Згідно з буквою закону, українці не можуть отримувати відразу і пільгу, і субсидію. Тому сім’ям доводиться вибирати, або платити з пільгою, або оформити субсидію. Наприклад, діти війни (ті, хто народився з 1927 по 1945 роки) можуть отримати пільгу на комуналку в розмірі 25%. І якщо такий пенсіонер залишиться без субсидії, він має право повернути свою пільгу.
Також пільги покладені інвалідам першої-третьої груп, учасником бойових дій, українцям з особливими заслугами і інші.
А щоб скоротити своє споживання, доведеться не тільки задуматися про економію, а й інвестувати гроші у власну нерухомість. Капітальні ремонти, утеплення фасадів, даху, підвалу, стін, встановлення сучасного теплового пункту, заміна вікон і дверей, енергоефективні лампочки – все це зажадає великих витрат.