Сб. Лип 20th, 2024

Диво-фрукт: чому регулярно треба їсти авокадо

Є декілька найкорисніших властивостей авокадо, які переконають вас, що цей фрукт вартий того, щоб покласти його у свій кошик у магазині.

Недаремно авокадо останнім часом стало неймовірно популярним, адже цей він дуже корисний! Зараз купити авокадо можна практично в будь-якому супермаркеті, а кулінарні сайти та блоги з правильного харчування викладають рецепти з використанням авокадо. У чому секрет його популярності? Розкажемо про головні корисні властивості цієї цікавої рослини.

Сприяє схудненню

Незважаючи на те, що авокадо містить велику кількість жирів і, відповідно, калорій, воно допомагає схуднути. Все тому, що у плоді дуже багато клітковини, яка надовго може забезпечити почуттям ситості. Також у плодах авокадо міститься олеїнова кислота, яка покращує травлення.

Позитивно впливає на серце та судини

Авокадо багатий калієм та фолатом (аналогом фолієвої кислоти), які зменшують ризик розвитку інфаркту, інсульту та тромбозів за рахунок зниження рівня «шкідливого» холестерину.

Поліпшує зір

У хімічному складі авокадо є каротиноїди – лютеїн та бета-каротин, які благотворно впливають на зір. Зелений грушоподібний плід не тільки містить ці корисні для очей речовини, але й допомагає засвоєнню з інших продуктів. Тому, поєднуючи авокадо з іншими продуктами, можна отримати подвійну користь для зору.

Допомагає контролювати рівень цукру

Завдяки клітковині та жирам, які довго засвоюються та забезпечують почуття насичення, авокадо сприяє тому, що в організмі не відбувається різкого стрибка цукру. Це відмінна якість для тих, хто перебуває у групі ризику розвитку цукрового діабету та намагається стежити за рівнем глюкози в крові.

Покращує стан шкіри та волосся

Цей фрукт містить корисні жири, а також вітаміни С та Е, які покращують вироблення колагену та захищають шкіру від пошкоджень та негативного впливу сонячних променів. Регулярне вживання авокадо допоможе зберегти шкіру пружною, здоровою та зволоженою. Також зелений плід містить вітаміни групи В, які сприяють покращенню росту волосся та зміцненню волосяних фолікул.

Захищає печінку

У жовто-зеленій м’якоті авокадо маса корисних сполук з антиоксидантними та протизапальними властивостями, які надійно захищають печінку. Даний плід активно бореться з ушкодженнями, що утворилися в печінці отруйною дією алкоголю або лікарських токсинів, та з жировим гепатозом.

До того ж, авокадо – цінний продукт для вегетаріанців. Воно вдало замінює м’ясо та яйця.Related Post