Аграрна партія України опублікувала презентаційний відеоролик політичної сили зі слоганом: «Досить гнити, пора рости». У 38-секундному відео символічно зображується процес відродження України, який повинен початися після того, як «перегниє» стара політична система.

У відеороликах на флешбеках фігурують лідер Радикальної партії Олег Ляшко, а також глава Опозиційного блоку Юрій Бойко — що, мабуть, цю саму стару систему і символізують.

Загальне враження від перегляду — швидше здивування, щодо використання образів «лайно», «гній» і «добрива».

За оцінками учасників ринку, вартість створення такої відеопрезентації без урахування креативу (якщо він, звичайно, був) — від 1-2 тис дол.

Редакція iAgro, не довіряючи власним враженням, попросила професіоналів ринку реклами оцінити креатив Аграрної партії України.

Сергій Бедричук, креативний директор, рекламне агентство Aspirin ADVERTISING:

Загалом — прекрасна реалізація креативу. Яскраво, провокаційно, захоплює. Такою і повинна бути реклама, особливо політична, яка в цілому нудна і не дуже щира. Насправді, створює таке враження. Напевно, тому, що агентства затиснуті внутрішніми партійними корпоративними правилами. Невідомо поки, з яким креативом вийдуть інші гравці передвиборної гонки, але цей приклад становить приємне враження. Однозначно реклама буде ефективною, з початку запуску кампанії точно. Далі — потрібно робити серію, щоб розвивати цю провокацію.

Слова «лайно» і «перегнити» — це зовсім не грубо на тлі тієї риторики, яку ми зазвичай бачимо в політичному креативі. Використання цих слів йде явно на користь ролику, оскільки вириває увагу аудиторії, втомлену рекламним і інформаційним шумом в каналах комунікації. З приводу самого основного повідомлення, що все гниє, а Аграрна партія зробить, щоб росло, — є сумніви. Навряд чи зараз в економіці все гниє, особливо в аграрному секторі, який став однією з основних експортних статей України на рівні з металургією і IT. Тут замовники, на мою думку, лукавлять, але яка політична реклама без цього?

З приводу бюджету. Він мінімальний. Собівартість такого ролику в межах 1-2 тисяч доларів — максимум. Аграрне відео куплено в фотостоках, фрагмент коштує від 50 доларів в форматі 4k. Я маю на увазі красиві плани посіву, вирощування, землі тощо. Зйомок не було. Хроніка — доступна безкоштовно. Озвучка — кілька сотень доларів з гонораром акторові. Графіка — мінімальна. Хочеться віддати належне відеомонтажеру: зроблено професійно, якісно, ​​дивишся на одному диханні. Загалом відео склало приємне враження, з професійної точки зору.

Світлана Насирова, бізнес консультант з маркетингу, сертифікований бізнес-тренер Київської торгово-промислової палати:

Все, що контрастно і зухвало, без сумніву, завжди привертає увагу. Досить згадати рекламу Benetton, де священик цілує черницю — така реклама потім обговорюється роками. Якщо в цьому ролику стояло завдання привернути увагу за рахунок сильного контрасту, то його творці зі своїм завданням напевно впоралися. Але у мене, як у маркетолога, відразу виникає питання: увага ви залучили, а що далі? Що ще ви хочете сказати? За які цінності ви пропонуєте голосувати? І відповіді саме на це питання там немає.

Це раніше маркетологи билися за увагу аудиторії. Але зараз це більше боротьба за довіру, за цільову дію. Моя думка, що над ціннісним рівнем в цьому ролику ніхто не працював. Або це завдання наступного циклу роликів, про який ми ще не знаємо. Ролик зроблений професійно, за моєю оцінкою, за втілення цієї ідеї було заплачено від 2 до 5 тис. доларів. Але це дуже спірне питання, у нас сьогодні говорити про ціни на рекламному ринку дуже складно, багато залежить від імені і престижності агенції, яка з ними працювала.

agroinsider.com.ua