Створення та зйомка рекламного відео – трудомісткий процес, який потребує великої кількості сил, часу, грошей. Завжди можна зробити рекламу «на коліні», прагнучи заощадити бюджет. Але це матиме певні наслідки. У кращому разі реклама не матиме жодного ефекту. У найгіршому випадку – ви сформуєте негативну репутацію для своєї компанії. Сьогодні ми розповімо про один із найважливіших етапів створення рекламного відео – це розробка сценарію.

зйомка рекламного відео

Чому сценарій настільки важливий для рекламного ролика

Якщо ви досі думаєте, що успішність рекламного ролика залежить від використовуваних спецефектів, від знаменитостей, що залучаються до зйомок, то ви глибоко помиляєтеся. Найважливіший момент – це сильний та продуманий сценарій.

Хороший сценарій для рекламного відео – це основа, на якій базуватиметься підбір акторів, підготовка локацій, самі зйомки та подальша обробка. Чесно кажучи, робота над сценарієм для реклами часто викликає набагато більше труднощів, ніж створення супровідного тексту для короткометражного або повноцінного художнього фільму.

Просто письменницького таланту вам буде недостатньо, будуть потрібні ще глибокі знання в маркетингу, розуміння купівельної психології, вивчення цільової аудиторії та багато іншого.

На замітку. Одним із найвдаліших рекламних роликів можна назвати караван святкових вантажівок Coca-Cola. Вже 20 років реклама показується на телеекранах по всьому світу та викликає стійке почуття приходу головного свята року.

Крок 1: Підготовка та аналіз

Почнемо з того, що вам потрібно визначитися, про що саме рекламуватиме відео. Ви збираєтеся рекламувати конкретний товар чи послугу, чи розповідати про компанію в цілому? Від відповіді на ці питання залежатиме подальша робота над сценарієм для реклами.

Як написати сценарій для промо ролика

Ось кілька питань, які слід опрацювати на етапі підготовки:

 1. Яку мету має реклама? За допомогою промо ролика ви можете познайомити споживачів з новим продуктом, підвищити впізнаваність бренду, збільшити продаж та багато іншого.
 2. Хто дивитиметься ролик? Зняти рекламне відео, яке справді працюватиме на вашу компанію, без аналізу цільової аудиторії, просто не вдасться. З’ясуйте, кому буде адресовано відео – бізнесменам, домогосподаркам, людям похилого віку та ін.
 3. Де розміщуватиметься промо ролик? Формат подачі реклами безпосередньо залежить від того, де її показуватиме. Відео може використовуватися в соціальних мережах, показуватися на корпоративному сайті або по телебаченню.
 4. Який бюджет виділяється на розробку рекламного відео? Якщо бюджет обмежений, просто не вдасться залучити до зйомок експертів чи знаменитостей. Від цього фактора також залежить, як будуватиметься ваш сценарій надалі.

Багато рекламних відео роликів створюються для платформ indiegogo.com та kickstarter.com. Мета таких рекламних роликів – максимально зацікавити аудиторію, щоб зібрати інвесторські кошти та продовжити подальшу успішну розробку стартапу.

Крок 2: Робота над концепцією ролика

Розробка концепції сценарію – це перша креативна частина роботи з рекламою після етапу розробки.

Схематично весь процес можна поділити на три основні етапи:

 1. Креативна концепція. Тут варто розуміти, в якому форматі подаватиметься ролик. Чи буде це гумористична чи солідна реклама? Відео буде виконане в анімаційному чи реалістичному стилі? Вибір відповідної креативної концепції спростить надалі підбір персонажів, написання тексту та підбір референсів.
 2. Пошук референсів. На цьому етапі ви шукаєте джерела натхнення. Ось кілька варіантів платформ, які можуть вам допомогти: YouTube, Vimeo, Instagram, Facebook, TikTok, Shutterstock, Depositphotos та ін.
 3. Мозковий штурм. Після складання кількох концепцій та підбору референсів варто проаналізувати зібрані ідеї. Бажано робити це у команді. Так ви зможете краще зрозуміти, які ідеї справді заходять, а які викликають негатив.

промо ролик

Крок 3: Написання сценарію

Відразу уточнимо – жодної чарівної формули чи шаблону для створення 100% працюючого сценарію просто не існує. Універсальний шаблон неможливий, тому що кожна компанія, кожен товар, послуга мають свої особливості та переваги. Занадто багато факторів потрібно враховувати, щоб отримати працюючий підсумковий результат.

Саме створення сценарію передбачає такі дії:

 1. Формування структури. За фактом структура – це виклад майбутнього сюжету ролика як тез.
 2. Опрацювання персонажів. Хто братиме участь у ролику, як вони одягатимуться, їхній настрій, характер та інші деталі. Порада – якщо цільова аудиторія асоціюватиме себе з персонажами реклами, довіряти ролику будуть набагато більше.
 3. Робота над текстом. Якщо ви створюєте ролик самостійно, то 10-20 варіантів сценарію – це цілком нормальна практика.

Декілька порад, які можуть стати в нагоді під час роботи над текстом:

 • Зберігайте всі попередні варіанти тексту, вони можуть стати в нагоді в будь-який момент;
 • Перші 5 секунд ролика – найважливіші. Переконайтеся, що в цей час на екрані відображатиметься щось яскраве та інтригуюче, здатне зацікавити глядача;
 • Тримайте ритм напротязі всього відео. Якщо перші десять секунд цікаві, а потім на екрані почне відбуватися незрозуміло що – ваше відео просто не додивляться;
 • Пишіть коротко. Будь-яка вода – це дорогоцінний час, а у разі реклами цей ресурс завжди строго лімітований.

Написання сценарію, сценарій для відео

Додаткові етапи роботи над проектом

При розробці сценарію також можуть знадобитися додаткові роботи. Це включає в себе:

 1. Візуалізація. На цьому етапі важливо вирішити, як ролик виглядатиме за підсумком, які зображення в ньому будуть використовуватися, який макіяж буде на головних героях, палітра кольору всього ролика і ін.
 2. Створення звуку. Правильний звук відіграє не менш важливу роль для відео, ніж те, що відбуватиметься на екрані. Неправильна музика може просто відштовхнути глядача.
 3. Пробний монтаж Створення такого чорнового варіанта допоможе зрозуміти, як все виглядає з візуальної точки зору, наскільки вписується звук, чи вдалося вкластися в хронометраж та ін.

Робота над рекламним роликом – складний та багатоетапний процес. При цьому ви завжди можете полегшити завдання, скориставшись послугами нашої компанії. Ми команда професіоналів, яка візьме всі роботи над створенням рекламного відео повністю на себе. За підсумками ви отримаєте результат, який дійсно працюватиме на вашу користь.