Україна планує пройти опалювальний сезон 2023-2024 років без імпорту газу. Про це повідомив голова правління Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Олексій Чернишов в інтерв’ю для видання NV.

“У 2023-му плануємо видобути 13,5 млрд куб. м газу. Також маємо певні очікування від приватних видобувників. Цього року українського газу буде достатньо, аби пройти опалювальний сезон 2023-2024 без імпорту. Але є воєнні ризики. Тому Нафтогаз долучився до платформи спільних закупівель газу Aggregate EU. Тобто якщо при негативному розвитку подій палива не вистачатиме, ми зможемо оперативно замовити потрібні нам обсяги”, – сказав він.

За словами Чернишова, 17 квітня розпочалося закачування газу в підземні сховища.

“Наразі маємо 9,5 млрд куб. м ресурсу у ПСГ. У плані підготовки до опалювального сезону – ми працюємо над збільшенням власного видобутку. Системно та прозоро купуємо газ українських приватних видобувних компаній на Українській енергетичній біржі. Цим спонукаємо компанії теж добувати більше газу. Про закупівлю палива у приватників багато говорили й раніше, але мало хто робив це. А ми вже купуємо газ. І ці обсяги зростають щодня. Так, під час перших закупівель ми придбали близько 30 млн куб. м газу. Це лише початок”, – зазначив він.