Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав росію сплатити компанії “Нафтогаз Україна” $5 мільярдів за збитки, яких вона зазнала після окупації росіянами АР Крим.

Завдяки спільним зусиллям попередньої влади за Президента Порошенка та тепер, за Президента Зеленського, Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав росію сплатити компанії «Нафтогаз Україна» $5 мільярдів за збитки, яких вона зазнала після окупації росіянами Криму.
Також суд зобовʼязав рф відшкодувати «Нафтогазу» всі витрати, повʼязані з арбітражним провадженням.
У жовтні 2016 року «Нафтогаз» і шість інших компаній «Групи Нафтогаз» ініціювали арбітражне провадження проти росії. Компанія просила трибунал зобовʼязати рф виплатити компенсацію за порушення Угоди про захист інвестицій, зокрема, після окупації Криму.
У 2018 році в Палаці миру в Гаазі відбулися слухання, а в лютому 2019 року трибунал ухвалив рішення на користь «Нафтогазу».
Пізніше у 2019 році НАК «Нафтогаз України» подала позов до Третейського суду з вимогою до росії відшкодувати $5,2 мільярда за захоплення своїх активів у Криму.
У 2022 році Гаазький апеляційний суд підтвердив юрисдикцію Арбітражного трибуналу у справі. Того ж року компанія «Нафтогаз України» подала прохання про арбітраж до Міжнародного арбітражного суду щодо дій російського «Газпрому» — вона вимагає сплатити кошти за організацію транспортування природного газу територією України.

–  Pavlo Nuss, політичний аналітик