Ср. Кві 24th, 2024

ЄС надасть Україні пакет фінансової допомоги на €50 млрд

Європейський Союз готує пакет фінансової допомоги в розмірі близько 50 мільярдів євро для України, щоб підтримати її в критичному контрнаступі та відновленні раніше втрачених територій після російського вторгнення.

Про це пише Bloomberg.

Пакет допомоги оголосять 20 червня напередодні конференції в Лондоні, де донори обговорюватимуть шляхи відновлення країни, а українські урядовці намагатимуться залучити приватний сектор.

Європейська комісія запропонує фінансову допомогу у вигляді грантів, пільгових кредитів і гарантій.

На відміну від попередніх фінансових пакетів для України, цей план фінансуватиметься коштом внесків країн-членів, а не запозичень на ринках, сказав один зі співрозмовників. Так, пакет має на меті об’єднати допомогу, яка використовується для виплати зарплат, пенсій та деяких державних послуг, з витратами, пов’язаними з відновленням основної інфраструктури.

Кошти будуть надані за умови проведення Україною реформ, спрямованих на покращення верховенства права та боротьбу з корупцією. Ці реформи покликані прокласти шлях до вступу України в ЄС, і очікується, що до кінця року лідери ЄС вирішать, чи розпочинати переговори.

Зазначається, що з початку війни ЄС та країни-члени схвалили виділення майже 38 мільярдів євро економічної допомоги Україні.

Як відомо, Єврокомісія дасть першу оцінку прогресу України на шляху в ЄС 22 червня.Related Post