Пт. Тра 24th, 2024

ЄС не дозволить Угорщині блокувати допомогу Україні

Гру29,2023 #війна #ЄС #Угорщина
ЄСЄС

ЄС заявив, що продовжить підтримувати Україну, незважаючи на протидію з боку Угорщини, яка намагається ветувати фінансову допомогу Києву.

Це повідомив речник Міністерства закордонних справ Німеччини, який наголосив, що інші країни-члени ЄС можуть діяти навіть без участі Будапешта.

За словами речника, ЄС планує закріпити 50 мільярдів євро фінансової допомоги для України в майбутніх бюджетах ЄС, які будуть прийняті наступного року. Цей фонд має сприяти відновленню та реформам в Україні, яка зазнає агресії з боку росії.

Угорщина, яка має територіальні претензії до України та критикує її за закон про освіту, який обмежує використання угорської мови в школах, заявила, що вона не погодиться на надання допомоги Україні, поки не будуть вирішені ці питання.

Однак, речник МЗС Німеччини зазначив, що союз має альтернативні варіанти, як обійти вето Угорщини. Зокрема, можлива міжурядова угода між 26 країнами ЄС без Угорщини або гарантії цих країн для відновлення запозичень у Єврокомісії.

Речник додав, що закріплення в бюджеті ЄС залишається пріоритетом для німецького уряду, який є одним з найбільших донорів України. Він також висловив сподівання, що Угорщина змінить свою позицію і приєднається до солідарності ЄС з Україною.

ЄС

Європейський Союз — це економічний та політичний союз, який об’єднує країни Європи з метою спільного сприяння економічному розвитку, миру та співпраці в різних сферах. Основні принципи та характеристики включають:

  1. Члени: Має 27 членів, включаючи країни, такі як Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Польща та інші.
  2. Внутрішні ринки: Однією з ключових цілей є створення спільного ринку, де вільно рухаються товари, послуги, капітал та люди.
  3. Єврозона: Деякі країни ЄС прийняли євро як свою офіційну валюту, створивши єврозону.
  4. Європейський парламент: Орган законодавчої влади, що обрано громадянами ЄС, і є одним із органів, що приймає рішення.
  5. Європейська Комісія: Виконавчий орган, який вносить пропозиції законодавства та забезпечує виконання рішень.
  6. Європейська Рада: Збори глав держав і урядів країн-членів, які визначають загальні політичні та економічні напрямки.
  7. Безпека та оборона: Союз також займається питаннями безпеки та оборони через спільну політику безпеки та оборони (СПБО).
  8. Спільні стратегії: Веде спільні стратегії у сферах енергетики, клімату, соціальної політики, науки та технологій.
  9. Розширення: Може розширюватися, приймаючи нові країни-члени, якщо вони відповідають умовам та стандартам.

Європейський Союз визначається бажанням забезпечити спільний економічний розвиток, мир та стабільність в Європі. Його структура і функціонування створені для сприяння співпраці та взаєморозумінню між країнами-членами.Related Post