Сб. Тра 4th, 2024
Освітлення медичних установ, освітлення у медичних закладах

Освітлення медичних установ, освітлення у медичних закладах

Незалежно від профілю, медичний заклад надає послуги догляду, допомоги пацієнтам, діагностики у разі наявності скарг. Запорука успішної роботи клініки – створення комфортних умов для хворих та персоналу. Важливу роль відіграє світло. Для освітлення приміщень використовуються спеціальні прилади, обирати їх потрібно з урахуванням призначення конкретної зони.

Оскільки стандарти суворо регламентовані, частіше за все використовуються спеціалізовані світильники для виробничих приміщень з чистим повітрям – детальніше про них за посиланням  https://medical.skb.kiev.ua/chysti-prymishchennia/svitylnyky-dlia-chystykh-prymishchen/. Вони відповідають критеріям ГОСТ, БНіП, ДСТУ та будівельним, внутрішнім медичним стандартам.

Особливості освітлення у медичних закладах

При проєктуванні систем освітлення варто враховувати наступні складові – психологічну та функціональну. Вимоги до безпеки завжди максимальні, та дуже важливо дотримуватись них. Правильне світло у сучасних лікарнях має забезпечувати високу видимість для персоналу, пацієнтів, формувати атмосферу спокою й повної захищеності.

Для лікарень старого формату була характерною недостатня освітленість, але тенденції лишати коридори темними залишись у минулому. Сьогодення вимагає забезпечення високого рівня комфорту медичним працівникам та персоналу, а він неможливий без яскравого світла. Неодмінними елементами оздоблення холів, коридорів є вбудовуванні або підвісні великі світильники, активно використовуються світлодіодні панелі. В кабінетах комбінується кілька джерел світла – а саме локальне та верхнє.

Важливий момент – це освітлення зони перед лікарнею або поліклінікою. Пацієнти з вадами зору, похилого віку не зможуть безпечно дістатись до входу, якщо територія темна – і це треба враховувати. Можна встановлювати звичайні ліхтарі або обладнувати освітлювальний контур з сутінковим реле – він буде активувати освітлення не у певний час, а згідно з параметрами освітленості навколишнього простору.

Яким має бути освітлення у різних приміщеннях

Дизайн сучасних лікарень має бути лаконічним та вишуканим, стильно та цікаво виглядати, але не викликати надмірний інтерес. Нейтральну легку тональність підкреслює рівномірне освітлення різних зон загального призначення, це:

  • сходи;
  • переходи;
  • коридори;
  • розширювачі.

Яскравість підбирається так, щоб людям було максимально комфортно знаходитись у перелічених зонах протягом тривалого часу. Оптимальна температура світлового потоку 4200-4500 К. При заміні ламп потрібно враховувати температуру та потужність попередніх джерел.

У кабінетах профільних спеціалістів передбачається два різних рівні освітлення. Заливаюче верхнє забезпечують люстри з матовими розсіювачами, вимоги до яскравості ті самі, що для минулої категорії. Відтінки мають бути теплими – оптимально 2700-3500 К. Для локального освітлення використовують настільні лампи – вони мобільні, працюють від мережі або акумуляторів.

В маніпуляційних та процедурних важливе саме локальне освітлення. Коло робочого місця лікаря або медичної сестри зазвичай встановлюється набір приладів, яскравість – середня та висока. В оглядових й хірургічних кабінетах потрібно максимально яскраве світло – використовуються потужні прожектори та світильники для виробничих приміщень з чистим повітрям.

Постачальник Медікал СКБ пропонує різне обладнання для медичних закладів, промислових об’єктів. Ви можете замовляти медичні меблі, спеціальні освітлювальні прилади будь-яких моделей, комплектація узгоджується. Можливе оснащення об’єктів під ключ. Замовлення відправляються по всій Україні.



Related Post