Пт. Тра 3rd, 2024

Рекомендації щодо вибору операційного світильника

Рекомендації щодо вибору операційного світильника

Рекомендації щодо вибору операційного світильника

Хірургічне освітлення виконує важливі функції у забезпеченні адекватного рівня комфорту та безпеки медперсоналу під час вирішення поточних завдань. Проектування, монтаж світильників повинні здійснюватися таким чином, щоб фахівці могли зосередитися на проведеній операції. У продажу представлені різні моделі, тому питання на вибір виникають часто. Плануєте купити медичний стельовий світильник? Запрошуємо до прочитання огляду – з нього ви дізнаєтесь, які типи ламп бувають, зорієнтуєтеся у виборі.

Погляд в історію

Найперші операції виконували при природному висвітленні – його яскравість залежно від погодних умов, часу доби могла бути 10-80 тис. люкс. Ці значення не забезпечували достатньої видимості та просто комфортних умов медикам, чим багато в чому зумовлювалася висока смертність пацієнтів. Звісно, роль відігравало як освітлення, але списувати його з рахунків годі було. Максимально задіяти можливості природного світла лікарі почали у другій половині 19 століття. Так у стелях операційних передбачали вікна, а підвищення рівня освітленості додатково використовували велику кількість дзеркал.

І лише наприкінці 19 століття на зміну природному висвітленню під час операцій прийшли лампочки. Електричне освітлення мерехтіло, розсіювалося, виділяло теплову енергію – тобто було далеко до ідеалу. Але результати виявилися все одно помітно кращими, ніж були раніше. Розвиток технологій відбувався максимально активно – і до 50-х років з’явилися перші стійки хірургічного світла, у 60-х стали використовувати лампи галогенового типу. Завдяки цьому яскравість хірургічного освітлення сягнула вже 100 тис. люкс. Світлодіодні технології в медицині почали застосовувати наприкінці 60-х, але перші проби не мали успіху. Лише через 30 років вдалося інтегрувати газорозрядні технології на високому рівні та підняти діапазон доступного світла до 200 тис. люксів. Але така яскравість викликала втому очей, зменшувала працездатність і також вимагала вдосконалення. Медичні світильники в їх сучасному вигляді стали з’являтися тільки в 1992-2002 роках. Найкращими в категорії вважаються світлодіодні моделі – вони споживають мінімальну кількість енергії, створюють контрольовані яскраві потоки, не провокують втому очей та забезпечують умови оптимальної видимості.

Типи операційних світильників

Залежно від вимог до встановлення та особливостей застосування операційні світильники бувають:

  • настінними;
  • стельовими;
  • мобільними (чи портативними).

Основна група – стельове світло. Моделі можуть мати кілька освітлювальних головок, що дозволяє максимально тонко та точно настроювати систему з урахуванням поточних вимог. Світильник монтується у конкретній точці стелі оперблока, зазвичай сумісний з ламінарними потоками.

За аналогією монтуються настінні моделі – вони повсюдно використовуються в процедурних, оглядових кабінетах, стоматологічних клініках. Пересувні підлогові рішення універсальні та практичні, тому теж знаходять своє повсюдне застосування. Їх можна використовувати для виконання малоінвазивних операцій, що не викликає проблем переміщення з кімнати в кімнату (є коліщатка). Окремі моделі підлоги йдуть з акумуляторними батареями, які забезпечують їхню працездатність на випадок перебоїв з енергією.

При виборі завжди дивіться на взаємодію конкретної моделі світильника з іншим операційним обладнанням, ступінь сумісності. Плюсом буде наявність додаткових кронштейнів для встановлення монітора та камери.

Рекомендації при покупці

Щоб купити медичний світильник стельового або настінного типу, що буде відповідати вашим вимогам, дивіться на параметри:

  • Освітленості – тобто інтенсивності потоку світла, що виходить із купола операційної лампи. Оцінка йде в люксах по центру світлової плями на відстані 1 м від світлового джерела.
  • Колірної температури – вимірювання робляться у Кельвінах. Теплі тони відносяться до низькотемпературних, а холодні – до високотемпературних. Найкомфортнішим для роботи в операційній залі є діапазон 4000-5000К.
  • Індексу кольоропередачі – відображає якість світлових променів, що випромінюються, яке багато в чому обумовлюється особливостями візуалізації кольорів. Від індексу кольору залежить і реальне відображення кольорів в області освітлення.
  • Світлове поле – під його діаметром мається на увазі розмір плями світла навколо центральної точки. При покупці хірургічної моделі необхідно переконатися, що вона пристосована до різних потреб і розмірів полів.
  • Контроль тіней – якщо не прибрати небажані тіні, що формуються руками, головою, інструментами хірурга, навіть найбільш яскравого світлового джерела може виявитися недостатньо. Тіні поділяються на контрастні та контурні. Контурні максимально корисні, дають можливість хірургу ідентифікувати анатомічні структурні особливості, а контрастні здатні порушувати видимість. Тому оптимальним вибором вважаються безтіньові моделі.

У каталозі компанії «Реанімед» представлені медичні операційні стельові, настінні, пересувні світильники. Все обладнання якісне, постачається із гарантією. Якщо потрібна консультація щодо вибору, просто залиште заявку зручним способом.



Related Post