У київському зоопарку мешкає одна з найстаріших горил Європи. Днями їй виповнилось сорок дев’ять років. Її звуть Тоні, і вона – єдина горила в Україні.

Про це повідомляє KyivZoo.

За словами зоологів, за людськими мірками Тоні виповнилось майже дев’яноста років.

В зоопарку розповіли, що тварина у такому віці потребує професійного контролю та особливого нагляду. Наприклад, 3 роки тому у Тоні виникли проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Через це горила набрала зайву вагу, яка досягла 230 кілограмів. Для вирішення проблеми фахівці столичного зоопарку, зоологи та ветеринари залучили до співпраці колег з Європи. Разом вони провели Тоні повне обстеження організму та призначили дієту та спеціальні фізичні навантаження. З раціону Тоні було виключено варене м’ясо (його замінили рослинними кормами). У вольєрі тварини встановили «медовий термітник» та «фруктовий барабан». Згодом Тоні став почувати себе краще, ввійшов у свою нормальну вагу – 180 кг і на свій вік (49 років) виглядає чудово. А ще горила Тоні любить вправи з м’ячами.

Сьогодні в раціон Тоні входять:

  • овочі;
  • фрукти;
  • ягоди;
  • горіхи;
  • насіння та злакові.

Киян та гостей Києва до тринадцятого серпня запрошують привітати Тоні зі святом та побачити його ранковий вітамінний сніданок.

Частування проходить щодня о 10:25.