Нд. Чер 16th, 2024

Стала відома причина деформації тунелю столичного метро

Січ25,2024 #метро #Київ #тунель

Згідно з попередніми висновками вчених, причина деформації тунелю між станціями метро «Деміївська» та «Либідська» – у неякісному проєктуванні та будівництві цієї ділянки тунелю. Такі попередні висновки зробили експерти Науково-дослідної судово-експертної установи, повідомив директор Департаменту транспортної інфраструктури Руслан Кандібор.

«У своєму висновку вчені зазначили, що причиною є неякісні проєктні рішення щодо облаштування тунелю у межах аварійної ділянки. А також неякісні будівельно-монтажні роботи зі спорудження конструкції тунелю цієї ділянки», – зазначив Кандібор.

Він додав, що саме цей відрізок тунелю метро проходить у надскладних гідрогеологічних умовах: ґрунт дуже водонасичений, із шаром торфу, дрібного та середнього піску. Чиновник наголосив, що експертне дослідження триває.

«Остаточні результати будуть відомі після відкриття котловану. Тільки тоді експерти зможуть провести всі необхідні дослідження конструкції тунелю ззовні. Втім уже зараз ми бачимо, що причиною є неякісне проєктування та недбале виконання робіт, наслідки якого зараз доводиться ліквідувати», – сказав він.

Також експерти стверджують, що комунальне підприємство «Київський метрополітен» виконувало всі необхідні регламентні роботи щодо утримання та експлуатації перегінного тунелю.

«Зупинення руху поїздів на цій ділянці було своєчасним. Це дозволило розпочати встановлення причин виникнення аварійної ситуації із залученням відповідних фахівців, а також виконання відновлювальних робіт», – йдеться у повідомленні.

Фото: Прокуратура Києва.Related Post