Сб. Кві 27th, 2024

Про дороги і тепло в Кропивницькому

Лип19,2021
Про дороги і тепло в Кропивницькому
Фото Ігоря Філіпенка, CBN

На двох важливих темах житлово-комунального господарства обласного центру акцентував увагу журналістів заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун. Йшлося про ремонт доріг і видачу дозволів на відключення від централізованого опалення.

Для капітального і поточного ремонту доріг у цьому році передбачено близько 90 мільйонів гривень. Це з урахуванням субвенцій з держбюджету. Сума наче немаленька, але все одно цього недостатньо. З минулого року «перейшли» вулиці Кропивницького, Петра Левченка, Габдрахманова, Шкільна. Роботи виконані на 95%, залишилося розмітку доробити. Починаються роботи на Чернишевського, у провулку Алтайському, на Василя Нікітіна. Для ремонту останньої гроші виділила обласна рада. А Чернишевського і Алтайський зроблять «більш-менш прийнятним» маршрутом до «Рудівської» лікарні. Хоча в перспективі, зазначив Олександр Вергун, необхідне будівництво нової дороги в тому напрямку.

Ще в планах – капітальний ремонт вулиць Сенчева, Слободянюка, Металургів, проспекту Промислового. Металургів – це селище Нове. Для робіт необхідно близько 100 мільйонів гривень. Це щоб зробити нове покриття, тротуари, бордюри, велодоріжки, освітлення. Віце-мер сказав, що для міського бюджету 100 мільйонів – сума непідйомна, тому міська влада шукає варіанти участі в програмах співфінансування.

Слободянюка (колишня Терешкової) буде ремонтуватися, щоб фури, які їдуть на МЕЗ, не їхали через місто. Вони підуть через Балашівку. Грошей потрібно чимало, так як на вулиці доведеться міняти інженерні комунікації, як це робиться на Вокзальній. Там, до речі, передбачені велодоріжки, заміна перил на шляхопроводі, нова розмітка.

Ремонт доріг у цьому році почався із запізненням через погодні умови. Але робота триває. Грейдер «Універсалу-2005» виїжджає на вулиці щодня. З квітня по сьогодні використано 452 тонни асфальтобетону для ямкового ремонту. Ліквідовано майже дві тисячі квадратних метрів ям. І оновлюється дорожня розмітка. Це видно, як кажуть, неозброєним оком.

Тепер про тепло. Не на вулиці, а в будинках. Система теплопостачання в місті розбалансована на 100 відсотків, заявив Олександр Вергун. Уже 70 відсотків житлового фонду – на автономному опаленні. Останнім часом користуються популярністю електричні котли. Але підстанції обленерго не витримують навантаження. У зв’язку з цим міська комісія з надання дозволів на відключення від централізованого теплопостачання тепер працює по-іншому. При розгляді заяв враховується думка енергетиків. Якщо немає технічної можливості встановити електрокотел, будуть пропонувати або робити окремий ввід, що дорого, або ставити газовий котел. Заступник міського голови звернув увагу на те, що заяви від населення приймаються тільки до 1 серпня – тепловикам потрібно готуватися до нового опалювального сезону.

Олена Нікітіна, «Україна-Центр»



Related Post