Пт. Кві 26th, 2024

«Тендерний троль» повертається: скандальний Амірханян знову у блокує дорожнє будівництво ч.3

Гру15,2021 #prozorro

Компанії, які пов’язують з одіозним бізнесменом Араіком Амірханяном влаштували справжню атаку на Антимонопольний комітет. Вони регулярно скаржаться на тендери у системі Prozorro та, за останніми даними, намагаються заморозити торги на близько 9,5 млн грн. Особливо дістається «Великому будівництву». В свій час Амірханян вів успішний бізнес з ремонту доріг, який згодом вилився для нього у ряд кримінальних справ. Цього року бізнесмен навіть потрапив під персональні санкції РНБО і наразі перебуває у розшуку. Та за інформацією з наших джерел, справ в Україні він не полишає. Тож ми вирішили нагадати, хто такий Араік Амірханян, та чому його так цікавлять тендери.

Продовження матеріалів :«Тендерний троль» повертається: скандальний Амірханян знову у блокує дорожнє будівництво ч.1

«Тендерний троль» повертається: скандальний Амірханян знову у блокує дорожнє будівництво ч.2

«Сірий кардинал»

З початку 2021-го Амірханян більше не значиться серед офіційних власників жодної будівельної компанії. Неофіційно ж, за даними правоохоронців, бізнес-діяльність Амірханяна в Україні не збавляє обертів.

Днями прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно керівника, головного інженера та колишнього заступника директора кар’єру у Первомайському районі, що на Миколаївщині. За інформацією правоохоронців, у вересні 2019 року Державна служба геології та надр України зупинила дію спеціального дозволу на користування надрами для цього спецкар’єру. Але посадовці продовжили незаконно видобувати там корисні копалини шляхом вибухових робіт. Внаслідок цього державі завдали понад 280 млн грн збитків. Серед власників цього кар’єру досі фігурує Араік Амірханян.

Та і про «тендерний тролінг» Амірханян не забуває. Його фірма «Дорлідер» з кінця квітня повернулася на ринок під назвою «Південьдортех» та почала активно подаватися на різні торги. За останніми даними, вона фігурує в тендерах на загальну суму близько 9,5 млрд грн. Тим не менш, для участі компанія не подає всіх належних документів та навіть має податковий борг. Відповідно, ніяк не може отримати підряд. Та це компанії і не потрібно, у неї інша мета. Статус учасника дає можливість оскаржити тендерну документацію, дії замовника будівництва, надані конкурентами документи, загалом робити все, щоб тендер не відбувся вчасно. Адже після того, як колегія АМКУ з розгляду скарг від учасників публічних торгів розпочинає процес вивчення питання, закупівля фактично «підвисає» на 2-3 місяці. Ще станом на 16 червня АМКУ задовольнив, як мінімум, 4 скарги компанії Амірханяна.

Навіщо це бізнесмену? Це механізм заробітку через «відкати», чи своєрідна «помста» Президенту за персональні санкції? Наразі відповідь невідома. Тим не менш, шкода від таких дій – очевидна, адже будівництво ряду доріг через скарги вже відтермінували.

В той час, коли частина державної машини активно працює над тим, щоб притягти Араіка Амірханяна до відповідальності, заходяться і чиновники, які всіляко підігрують бізнесмену у його маніпуляціях. Якщо так буде продовжуватися і надалі, навіть підсанкційний Амірханян зможе роками будувати успішний бізнес, вміло використовуючи актив під назвою «українська бюрократія» у своїх цілях. А розбиті дороги і надалі лишатимуться нашою візитівкою.



Related Post