У Львові відреставрували й змонтували кістяк самиці мамонта.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на “Гал-інфо”.

“У львівському Державному природознавчому музеї Національної академії наук України завершили реставрацію та монтування головного експонату майбутньої виставки – кістяка мамонта. Сьогодні експонат показали журналістам, відтак до кінця року у музеї відкриють виставку, де цей мамонт, а також опудало волохатого носорога стануть головними артефактами”, – йдеться в повідомленні.

Як розповів старший науковий співробітник Державного природознавчого музею НАНУ Андрій Бокотей, кістяк належав молодій самці. На момент загибелі їй було 8-10 років.

“Загинула вона в озокеритовій ямі. Важко передбачити, як саме вона туди потрапила, але з в’язкої речовини тварина вже не змогла вибратися, вона потонула. Завдяки тому, що нафта та парафіни – чудові консерванти, збереглися м’які тканини, шкіра та фрагменти шерсті. Власне, ми маємо зразки її шерсті, мамонтиха була руденькою”, – сказав він.

Бокотей додав, що в залі, де експонуватимуть кістяк мамонта, буде починатися розповідь про Льодовиковий період. Йтиметься про великих викопних тварин, які не дожили до наших днів: мамонтів, волохатих носорогів, печерних левів, ведмедів та гієн.

За інформацією ЗМІ, вартість реставраційних робіт мамонта та волохатого носорога становить близько півмільйона гривень.

Цей кістяк мамонта знайшли у 1907 році в с.Старуня Богородчанського району (Івано-Франківська область).https://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/630_360_1524237474-4689-707x400.jpeghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/630_360_1524237474-4689-707x400-150x150.jpegКиївTimeСуспільствовиставка,Львів,мамонт,музейУ Львові відреставрували й змонтували кістяк самиці мамонта. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на “Гал-інфо”. “У львівському Державному природознавчому музеї Національної академії наук України завершили реставрацію та монтування головного експонату майбутньої виставки – кістяка мамонта. Сьогодні експонат показали журналістам, відтак до кінця року у музеї відкриють виставку, де цей мамонт, а також опудало...| Київської області та України | Kiev Time