Прем’єр-міністр Матеуш Моравецький заявив у понеділок, четвертого грудня, що Польща знову вимагатиме відновлення дозволів, які обмежують транзит українських далекобійників через кордон.

Про це повідомляє Sky News.

«Ми будемо дуже рішуче і недвозначно вимагати відновлення дозволів на транспорт для українських водіїв», – сказав Моравецький журналістам.

Схема дозволів на в’їзд до Євросоюзу для українських водіїв була скасована після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну у 2022 році.

Шостого листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні Польща-Україна: “Корчова – Краківець”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Дорогуськ – Ягодин”. Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року.

Транспортний безвіз

“Транспортний безвіз” часто вказує на можливість перетину кордону між країнами без необхідності отримання візи для транспортних засобів або водіїв певних категорій. Це може бути спрощеним процесом для транспортного сектору з метою полегшення міжнародних перевезень товарів та пасажирів.

Процес впровадження транспортного безвізу може включати в себе:

  1. Спрощений митний та прикордонний контроль: Зменшення формальностей та обмежень для транспортних засобів на митниці та кордоні.
  2. Електронні системи реєстрації: Використання електронних систем реєстрації та обліку для транспортних засобів.
  3. Відсутність візових обмежень для певних категорій: Такі категорії можуть включати водіїв вантажівок, автобусів, а також інших професіоналів транспортної галузі.
  4. Домовленості між країнами: Заключення двосторонніх або багатосторонніх угод між країнами для регулювання та сприяння транспортному безвізу.

Це може значно полегшити та прискорити міжнародні перевезення, сприяти економічному співробітництву та забезпечити ефективніший рух товарів та пасажирів через кордони. Однак, кожна країна може мати свої умови та правила щодо транспортного безвізу, тому важливо вивчати конкретні угоди та положення міжнародного права для кожної пари країн.