На сьогодны у Секторі Газа перебувають кілька сотень громадян України. Вони фактично стали заручниками бойовиків терористичної організації ХАМАС.

Про це заявив посол Ізраїлю в Україні Михайло Бродський.

Він зробив уточнення, що переважно йдеться про жінок з дітьми.

Ці люди, як і інші жителі Сектору Газа, зараз “фактично є заручниками терористів ХАМАС” – бойовики прикриваються ними як “живим щитом”.

“Звичайно, організувати евакуацію цих людей неможливо буде через Ізраїль, це можна буде зробити через Єгипет, через КПП Рафах та інші КПП”, – сказав Бродський.

За його словами, підтримується постійний контакт із посольством України в Ізраїлі, проте організувати евакуацію зараз фактично неможливо, бо ХАМАС не випускає людей із Сектору Гази.

ХАМАС

Це палестинська ісламська організація і політична партія, яка була заснована в 1987 році в Палестинських територіях, зокрема в секторі Газа. ХАМАС має складну історію та діяльність, і вона викликає різні реакції та оцінки.

Основні риси ХАМАС:

  1. Релігійна основа: ХАМАС була створена на ісламських принципах, і вона об’єднується релігійною ідеологією і спрямована на встановлення ісламської держави в Палестині.
  2. Збройна боротьба: Організація була активною в збройній боротьбі проти Ізраїлю та інших палестинських груп. Вона вчинила численні терористичні акти та ракетні обстріли.
  3. Політична діяльність: Окрім збройної боротьби, ХАМАС також бере участь у політичному процесі в Палестинських територіях. У 2006 році вона виграла парламентські вибори в секторі Газа, що призвело до конфлікту з Фатх – іншою палестинською політичною партією.
  4. Зовнішня підтримка: Отримує підтримку від різних країн та груп, зокрема Ірану. Водночас, організація була класифікована як терористична в багатьох країнах, включаючи Сполучені Штати та Європейський союз.
  5. Палестинсько-ізраїльський конфлікт: Грає важливу роль у палестинсько-ізраїльському конфлікті, і її діяльність часто призводить до насильства та напруженостей в регіоні.

Організація залишається предметом контроверсій та суперечок у міжнародному співтоваристві через її методи та цілі. Вона бореться за права палестинців, але її методи та політичні позиції розділяють думки і спричиняють численні конфлікти та суперечки з Ізраїлем і іншими країнами.