Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант заявив шістнадцятого листопада, що ЦАХАЛ виявив «важливі знахідки» у лікарні «Аль-Шифа» у Газі і переходить до «наступного етапу» наземної операції.

Про це повідомляє Times of Israel.

Водночас Галлант не розкрив деталей знахідок у лікарні «Аль-Шифа».

«Операція триває, і вона проводиться чітко, вибірково, але дуже, дуже рішуче. Наступний етап розпочато», – заявив очільник оборонного відомства Ізраїлю.

За його словами, ЦАХАЛ завершив захоплення західної частини Гази та очистив територію від «будь-яких бойовиків та активів ХАМАСу».

ЦАХАЛ

ЦАХАЛ, що в перекладі з івриту означає “Захищені сили”, є об’єднаними Збройними Силами Ізраїлю. Ця військова організація включає в себе Земельні сили, ВМС та Повітряні сили. ЦАХАЛ є основним компонентом системи оборони Ізраїлю і відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки країни.

Основна мета ЦАХАЛ полягає в захисті національних інтересів Ізраїлю, забезпеченні безпеки його мешканців і участь у вирішенні різних військових конфліктів, які можуть виникнути в регіоні. Відзначається тим, що служба в ЦАХАЛ є обов’язковою для більшості ізраїльських громадян, чоловікам служба триває приблизно три роки, а для жінок – два роки.

ЦАХАЛ має великий досвід у веденні різних військових операцій, включаючи бойові дії, антитерористичні операції і миротворчі місії. Вони також займаються розробкою і впровадженням нових технологій та обладнання для підвищення ефективності своїх військових операцій.

ХАМАС

ХАМАС (Ха́маc) – це ісламська політична та військова організація, яка має свої коріння в Палестині. Назва “ХАМАС” – абревіатура арабської назви “Харакат аль-Мукавама аль-Ісламія” (Ісламський рух опору).

Головна мета ХАМАС – визволення палестинських територій та створення незалежної держави. Організація була заснована в 1987 році під час першого палестинського відступу (Інтифада) проти ізраїльської окупації.

ХАМАС має дві основні гілки: політичну і військову. Політичне крило ХАМАС представлене однойменною політичною партією, яка прийняла участь у виборах та перемогла в 2006 році, отримавши більшість місць у Палестинському парламенті. Військове крило ХАМАС відоме своєю участю у військових конфліктах з Ізраїлем, включаючи ракетні атаки та бойові операції.

ХАМАС також визнаний багатьма країнами і міжнародними організаціями як терористична організація, оскільки вживала насильство, включаючи терористичні акти, у своїх боротьбі за політичні та військові цілі. Його відносини з Ізраїлем та іншими сусідніми країнами залишаються однією з головних причин напруженості в регіоні.