Бойовики терористичного руху ХАМАС утримують в заручниках від ста до 150 осіб, викрадених з території Ізраїлю.

Про це сказав посол Ізраїлю в ООН Гілад Ердан, повідомляє ВВС.

Офіційний представник армії оборони Ізраїлю, контрадмірал Даніель Хагарі сказав у вівторок, десятого жовтня, що 50-ти родинам ізраїльських військових повідомили, що їхні близькі були викрадені та переміщені в Сектор Гази.

Він також повідомив, що щонайменше 123 військових Ізраїлю були вбиті.

Гілад Ердан також заявив, що військові відновили контроль над кордоном Гази після того, як терористи ХАМАС підірвали частини прикордонного паркану під час атаки у суботу.

Він додав, що Ізраїль наносить авіаудари по Газі кожні 4 години. 

ХАМАС

Палестинський ісламістський терористичний рух та політична партія, що править у секторі Газа. Був заснований у 1987 році під час першого палестинського інтифади (палестинського повстання проти ізраїльської окупації).

Основні риси ХАМАС:

  1. Політична і військова діяльність: ХАМАС має як політичне відділення, так і військове крило. Політичне відділення бере участь у виборах та політичному процесі в палестинських територіях, а військове крило веде бойові дії.
  2. Релігійний характер: Є ісламською організацією і відстоює ідеологію ісламського фундаменталізму. Вона заснована на ідеях ісламського правління та звільнення палестинських територій.
  3. Збройна боротьба: Військове крило ХАМАС веде збройну боротьбу проти Ізраїлю та бере участь у ракетних атаках, а також інших формах сутичок.
  4. Міжнародна організація тероризму: Деякі країни і міжнародні організації класифікують ХАМАС як терористичну організацію через її військову діяльність та зв’язки з іншими терористичними групами.
  5. Відносини з Ізраїлем і Фатх: Має напружені відносини з ізраїльським урядом і з іншою палестинською політичною фракцією,

Питання щодо ХАМАСу дуже складні і контроверсійні, і вони продовжують впливати на конфлікт між палестинцями та Ізраїлем, а також на стабільність і безпеку в регіоні Близького Сходу.