Війна не повинна припинитися, доки не буде досягнуто 3-ох цілей, зокрема, доки не буде ліквідовано ХАМАС, заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу.

Про це повідомляє CNN.

“Війна проти ХАМАС “не повинна бути зупинена” доти, доки Ізраїль не досягне трьох основних цілей: “ліквідувати ХАМАС, повернути наших заручників і гарантувати, що Сектор Гази більше не буде загрозою для Ізраїлю”, – ідеться в заяві Нетаньягу, опублікованій у суботу його канцелярією.

Прем’єр-міністр заявив, що Ізраїль ніде не надаватиме ХАМАС імунітету.

“Доти і заради цієї мети вам доведеться відкласти все вбік і продовжувати спільними силами доти, доки не буде досягнуто повної перемоги”, – підсумував він.

ХАМАС

(Харакат аль-Мукавама аль-Исламия) — це політична і військова організація, яка діє в Палестинських територіях і інших регіонах Близького Сходу. ХАМАС заснована в 1987 році внаслідок Палестинського виступу інтифади.

Основні риси:

  1. Характер діяльності: Визначає себе як політичну і релігійну організацію, що бореться за права палестинського народу. Однак деякі країни і міжнародні організації вважають її терористичною групою.
  2. Політична діяльність: Також бере участь у політичному процесі. У 2006 році вони виграли парламентські вибори в Палестині і стали провідною партією в межах Палестинської влади, але конфлікт із Фатх (іншою палестинською політичною партією) призвів до поділу на південній та західній частині Палестинських територій.
  3. Військова діяльність: Веде військові операції проти Ізраїлю та використовує терористичні методи, включаючи ракетні атаки, вибухівки та інші форми насильства.
  4. Релігійна ідеологія: ХАМАС базується на ісламській ідеології, а його статут містить проголошення про засновані на ісламі основні принципи.
  5. Гуманітарна і соціальна діяльність: Окрім своїх політичних і військових дій, виконує гуманітарні та соціальні програми, зокрема, надає послуги у сфері охорони здоров’я, освіти та благоустрою.

ХАМАС є предметом контроверзій, і його ставлення до Ізраїлю та методи боротьби викликають великі розділи думок у світі. Частина міжнародної спільноти класифікує його як терористичну організацію, тоді як інші визнають його як легітимний представник палестинського народу.