У Секторі Гази у суботу двадцять першого жовтня, у суботу, заявили, що кількість загиблих палестинців вже перевищила 4300 осіб після ескалації конфлікту між «Хамас» та Ізраїлем.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я Сектора Гази, яке підконтрольне бойовикам “ХАМАС”.

Про це пише Jerusalem Post.

Як зазначається, точна кількість загиблих наразі становить 4385 особи, ще 13651 – були поранені.

При цьому у Газі повідомили, що серед загиблих 1756 дітей і 976 жінок. Цю інформацію наразі неможливо перевірити.

Водночас в Ізраїлі заявляли напередодні, що внаслідок атак терористів ХАМАС в Ізраїлі загинуло понад 1400 людей, близько 200 досі перебувають у полоні угруповання.

ХАМАС

ХАМАС (або Ісламський рух опору) – це палестинська організація та політична партія, яка виникла в 1987 році в результаті палестинського інтифади, або восстания, на окупованих територіях. ХАМАС має складну природу та різноманітні функції: від групи збройного опору до політичної партії, яка бере участь у виборах та керує Газою.

Основні факти про організацію:

  1. Ідеологія: Визначає себе як ісламський рух, і його головною метою є встановлення ісламської держави на всіх територіях, які відібрані в Ізраїлю. Вони вважають себе борцями за права палестинського народу та виступають проти ізраїльської окупації.
  2. Збройна діяльність: Володіє власною зброєю та проводить збройні атаки на ізраїльські цілі. Вони включають ракетні обстріли та інші форми саботажу.
  3. Політика: Поза своєю збройною діяльністю, організація також функціонує як політична партія. Вони приймають участь у виборах і контролюють сектор Газа, де вони стали владними після перемоги виборів у 2006 році.
  4. Міжнародне ставлення: Багато країн та міжнародних організацій вважають її терористичною організацією через їхню збройну діяльність та ідеологію. Ізраїль, США та Європейський Союз включили ХАМАС до списку терористичних організацій.

Конфлікт між Ізраїлем та ХАМАСом продовжується десятиліттями, і він є складним та спірним питанням у міжнародних відносинах та на Близькому Сході.