Європейський Союз готує нові санкції (вже 13-ий пакет) проти росії, який торкнеться 55 компаній та понад 60 фізичних осіб.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на документи, з якими ознайомилось агентство.

Зазначається, що нові санкції можуть бути спрямовані на:

 • Російські оборонні підприємства.
 • Компанії, які допомагають рф обходити вже запроваджені санкції.
 • Фізичних осіб, які причетні до війни в Україні.

Очікується, що 13-й пакет санкцій буде схвалений ЄС до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, 24 лютого 2024 року.

Це вже не перший пакет санкцій, який ЄС запроваджує проти Росії.

Попередні пакети санкцій включали:

 • Економічні санкції, такі як відключення російських банків від SWIFT, ембарго на російську нафту та вугілля.
 • Індивідуальні санкції, такі як замороження активів та заборона на поїздки для російських чиновників та олігархів.

Санкції ЄС мають на меті:

 • Змусити росію припинити війну в Україні.
 • Ослабити російську економіку.
 • Зробити тиск на російську владу.

Санкції

Санкції – це заходи, які приймаються однією країною чи групою країн для обмеження або покарання іншої країни з різних причин. Ці заходи можуть бути економічними, політичними, військовими або іншого характеру.

Основні причини введення санкцій можуть включати:

 1. Порушення міжнародного права: Санкції можуть бути введені відповідно до рішень міжнародних організацій або внаслідок незаконних дій країни, які порушують міжнародне право.
 2. Невиконання домовленостей: Якщо країна не дотримується умов угод чи договорів, інші країни можуть ввести санкції для тиску на її владу.
 3. Людські права: Санкції можуть бути застосовані через порушення прав людини, включаючи політичні репресії, насильство і тиск на опозицію.
 4. Поширення зброї масового знищення: Якщо країна порушує домовленості або резолюції щодо розповсюдження зброї масового знищення, це також може призвести до введення санкцій.

Типи санкцій можуть включати економічні обмеження, заборони на ввезення та вивезення товарів, заморожування активів, обмеження участі в міжнародних програмах, відмова у візах та інші обмежувальні заходи.

Важливо зауважити, що санкції можуть мати вплив не тільки на уряд, але й на населення країни, і їх ефективність і політичні наслідки часто обговорюються в міжнародному співтоваристві.