Ср. Кві 24th, 2024

Австрія підтримала 12 пакет антиросійських санкцій ЄС

АвстріяАвстрія

Австрія підтримала дванадцятий пакет санкцій проти рф після того, як Україна призупинила статус міжнародного спонсора війни для австрійського Raiffeisen Bank International.

Про це пише Reuters.

«Застереження щодо санкцій з боку Австрії знято», — заявив виданню дипломат ЄС.

Raiffeisen — єдина компанія (Австрія), що була в списку НАЗК. Зазначимо, що перелік не має юридичної сили, він лиш інформаційно посилює громадський тиск на Raiffeisen, щоб той вийшов з росії. Попри це Австрії було важливо вивести групу зі списку спонсорів війни.

Зрештою українське НАЗК призупинило статус спонсора війни для Raiffeisen Bank на період проведення двосторонніх консультацій із залученням представників Європейської комісії.

Санкції

Санкції — це заходи економічного, політичного чи військового тиску, які застосовуються однією країною чи міжнародною коаліцією проти іншої держави, групи осіб або юридичних осіб. Метою санкцій є зміна поведінки об’єкта санкцій або накладення покарання за певні дії чи політику.

Типи санкцій:

 1. Економічні санкції: Обмеження у сфері торгівлі, фінансів, інвестицій та інших економічних відносин.
 2. Політичні санкції: Висловлення неприязни або обмеження в політичному співробітництві.
 3. Військові санкції: Обмеження в постачанні озброєння чи військової техніки.
 4. Персональні санкції: Замороження активів та обмеження в’їзду для окремих осіб.
 5. Тарифні санкції: Встановлення мит на імпортні або експортні товари.
 6. Екологічні санкції: Заходи, спрямовані на захист навколишнього середовища.
 7. Спортивні санкції: Виключення з участі в міжнародних спортивних заходах.

Санкції можуть бути введені у відповідь на різноманітні порушення, такі як порушення прав людини, агресія, непідтримка міжнародного права чи інші дії, які спричиняють занепокоєння міжнародної спільноти. У той же час, санкції можуть стати предметом критики через свої соціальні та економічні наслідки для народів, які піддані цим заходам.

НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) — це український орган державної влади, створений для здійснення контролю за фінансовими деклараціями посадових осіб з метою запобігання корупції та забезпечення прозорості владних структур.

Основні функції та завдання НАЗК включають:

 1. Контроль за деклараціями: Збір, обробка та аналіз фінансових декларацій посадових осіб з метою виявлення можливих фактів незаконного збагачення чи конфліктів інтересів.
 2. Забезпечення прозорості: Забезпечення доступу громадськості до інформації про доходи, майно та фінансові зобов’язання посадових осіб.
 3. Розслідування порушень: Проведення розслідувань у випадках порушень в області заборони на незаконне збагачення.
 4. Взаємодія з іншими органами: Співпраця з іншими органами влади та антикорупційними установами для забезпечення ефективного контролю за корупцією.
 5. Розвиток антикорупційної політики: Активна участь у розробці та впровадженні заходів для підвищення ефективності антикорупційної політики в Україні.Related Post