Нові санкції санкцій проти росії наразі обговорюються у Євросоюзі. Цей пакет прагнуть затвердити до 24 лютого 2024 – другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну.

Про це повідомляє Bloomberg.

До потенційних заходів можуть додати нові списки осіб, що будуть під санкціями, більше торгових обмежень. Санкції також матимуть на меті зменшити можливості кремля обходити обмеження блоку як через треті країни, так і через компанії всередині Євросоюзу.

У матеріалі зазначено, що можливі санкції обговорювали вісімнадцятого січня на зустрічі послів блоку, на якій держави-члени дискутували, як підтримати Україну в довгостроковій перспективі.

Санкції

Це обмежувальні заходи, які застосовуються однією країною або групою країн проти іншої країни чи країн у відповідь на певні дії чи політику. Ці заходи можуть призначатися для впливу на політичну ситуацію, заборони на економічні операції, обмеження доступу до ресурсів або інші обмеження з метою виправлення поведінки країни, яка їх зазнає.

Основні мотивації застосування санкцій можуть включати:

  1. Політичний тиск: Можуть бути використані для впливу на політичні рішення або зміну поведінки країни.
  2. Захист прав людини: Можуть бути введені відповідно до порушень прав людини для засудження та запобігання подібним діям.
  3. Безпека та оборона: Введення санкцій може бути пов’язано з аспектами безпеки та оборони, наприклад, відповідь на агресію або порушення міжнародного права.
  4. Економічні інтереси: Можуть застосовуватися для захисту економічних інтересів, наприклад, у випадку недобросовісної торгівлі, кібератак чи інших форм недружнього впливу.

Вони можуть бути різними за формою і обсягом, включаючи економічні санкції (обмеження торгівлі та фінансів), дипломатичні санкції (висилка дипломатичного персоналу), військові санкції (застосування військового тиску) та інші. Рішення про введення санкцій часто приймається на національному рівні або шляхом міжнародного співробітництва через організації, такі як ООН чи Європейський союз.