Нд. Тра 26th, 2024

Канада запровадила санкції проти 9 російських пропагандистів

КанадаКанада

Канада в п’ятницю, десятого листопада, оголосила про запровадження санкцій проти 9 фізичних та 6 юридичних осіб із рф, які займаються поширенням кремлівської дезінформації та пропаганди.

Про це йдеться в заяві канадського Міністерства закородонних справ.

За словами міністерки закордонних справ Канади Мелані Жолі, нові санкції спрямовані проти осіб, які своєю роллю в підтримуваній кремлем організації дезінформації та пропаганди війни безпосередньо сприяють агресивній війні рф проти України.

До списку санкцій потрапили:

 • колишній голова МЗС росії Ігор Іванов;
 • шестеро російських істориків і політологів;
 • радник Шойгу Андрій Ільницький;
 • дружина молдовського олігарха-утікача Ілана Шора Сара Шор (відома як співачка Жасмін).

Канада також запровадила санкції проти організацій, які поширюють дезінформацію. Серед них:

 • аналітичний “Центр соціально-консервативної політики”;
 • Інститут держави і права російської академії наук;
 • кремлівська організація з просування росії Russia Beyond;
 • газети “Известия”, “Парламентская газета” і росканал РЕН-ТВ.

“Ці суб’єкти є частиною організованої мережі, метою якої є поширення неправдивих наративів і пропаганди під виглядом експертної думки з метою легітимізації невиправданого порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України”, пояснюють в МЗС Канади.

Санкції

Санкції – це обмеження чи покарання, які накладаються однією або кількома країнами на інші країни, організації чи окремих осіб з метою викликати зміни у їхньому поведінці. Це може бути реакцією на невиконання міжнародних стандартів, порушення прав людини, агресивну поведінку, розвиток ядерної зброї, анексію територій чи інші дії, які спричиняють занепокоєння міжнародного співтовариства.

Основні види санкцій включають:

 1. Економічні санкції: Заборона торгівлі, інвестицій, фінансових операцій та інших економічних відносин з санкційованою країною чи організацією.
 2. Озброєннєві санкції: Заборона постачання зброї, військової техніки та послуг, а також обмеження військового співробітництва.
 3. Дипломатичні санкції: Зменшення рівня дипломатичних відносин, вигнання дипломатичного персоналу та інші обмеження в області зовнішніх справ.
 4. Персональні санкції: Заморожування активів та заборона в’їзду для конкретних осіб, які причетні до порушень.
 5. Специфічні обмеження: Санкції можуть включати різноманітні обмеження, такі як екологічні, наукоємні, технічні чи інші види обмежень.

Мета санкцій – спонукати країну чи організацію змінити свою політику чи поведінку шляхом створення економічного тиску та надання відчутного стимулу для виправлення ситуації, яка викликає обурення міжнародного співтовариства. Санкції можуть бути унітарними, коли їх накладає одна країна, або міжнародними, коли це робить група країн чи міжнародна організація, така як ООН.Related Post