Федеральна рада Швейцарії ухвалила рішення про приєднання до 12-го пакету санкцій Європейського союзу проти росії тридцять першого січня 2024 року.

Це рішення є важливим кроком для Швейцарії, яка є нейтральною країною. Швейцарія раніше дотримувалася обережної позиції щодо санкцій проти росії, але повномасштабне вторгнення росії в Україну призвело до зміни її позиції.

12-й пакет санкцій ЄС включає такі заходи, як:

  • Заборона на імпорт російського вугілля.
  • Заборона на надання фінансових послуг російським компаніям.
  • Заборона на експорт високотехнологічних товарів до росії.

Швейцарія приєднається до цих заходів у повному обсязі.

Приєднання Швейцарії до 12-го пакету санкцій є ще одним сигналом для росії про те, що її агресія проти України не буде безкарною.

Санкції

Санкції – це обмежувальні заходи, які приймаються однією або кількома країнами чи міжнародними організаціями проти іншої країни, юридичних осіб чи окремих осіб з метою викликати зміни в політиці, поведінці чи інших аспектах їхньої діяльності. Санкції можуть бути введені з численних причин, таких як порушення прав людини, агресивна зовнішня політика, незаконна анексія території, терористична діяльність тощо.

Основні типи санкцій включають:

  1. Економічні: Обмеження торгівлі, фінансові санкції, заморожування активів, блокування доступу до фінансових ринків тощо.
  2. Політичні санкції: Обмеження на рівні влади, включаючи заборону в’їзду, скасування віз, заборону участі у міжнародних заходах тощо.
  3. Військові санкції: Заборона постачання військового обладнання, технологій та послуг, введення ембарго на зброю тощо.
  4. Культурні та спортивні: Обмеження участі у культурних та спортивних подіях, скасування концертів, виставок, турнірів тощо.
  5. Енергетичні санкції: Обмеження нафтового чи газового секторів, блокування імпорту чи експорту енергетичних ресурсів тощо.

Санкції можуть бути введені односторонньо або колективно (за участю кількох країн або міжнародних організацій). Вони призначені для тиску на об’єкт санкцій і викликання змін у його політиці чи поведінці.

У випадку з росією, санкції, запроваджені після її вторгнення в Україну, мали значний вплив на російську економіку. Вони призвели до зростання інфляції, безробіття та падіння ВВП. Однак неясно, чи призведуть вони до того, що росія змінить свою політику щодо України.