Українська бронетехніка діє вже за останньою лінією оборони рф, через яку ЗСУ проникають в західну частину Запорізької області. Це перший випадок використання бронетехніки захисників України поза межами трирівневої оборони окупантів.

Про це звітує Institute for the Study of War (ISW).

Бронетехніка українських захисників просунулась на південь від російських протитанкових ровів і, так званих, “зубів дракона”, які є частиною трирівневої оборони. Техніка ЗСУ вже вступила в обмежений бій безпосередньо на захід від Вербового (вісімнадцять км на південний схід від Орєхова).

Присутність бронетехніки Збройних сил України за останньою лінією оборонного рубежу окупантів – це показник того, що українські військові успішно прорвали перші дві лінії цього ешелону.

Сили України, ймовірно, змогли якісно придушити артилерію рф та інші системи у цьому районі, тому їм вдалося просунути свою техніку вперед. Це помітний прорив у контрнаступі.

Ключові висновки ISW

  • Окупанти із середини серпня не змогли перешкодити Збройним силам України поступово, але впевнено просуватися вперед у Запорізькій області.
  • Військові України завдали серії ударів по летовищу поблизу Криму і, можливо, пошкодили літаки загарбників.
  • Супутникові знімки підтверджують, що двадцятого вересня українські військові також завдали удару 744-му центру зв’язку командування Чорноморського флоту в окупованому Криму.
  • Кремль, ймовірно, прагне звинуватити керівництво Вірменії та Захід у нещодавній військовій операції Азербайджану у Нагірному Карабаху.
  • Загарбники вели наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна та в районі Бахмута, але просунутися не змогли.

Institute for the Study of War (ISW)

ISW проводить дослідження та аналіз широкого кола тем, пов’язаних із глобальною безпекою та конфліктами. Його робота часто включає доповіді, брифінги та публікації, спрямовані на інформування політиків, військових посадових осіб та громадськості про складні виклики безпеці.

Дослідження організації, як правило, проводить група експертів, у тому числі військових ветеранів, дипломатів і аналітиків, які надають розуміння різних аспектів конфліктів, тероризму та міжнародних справ. Звіти та аналіз ISW широко цитуються політиками, науковцями та ЗМІ.