Чт. Тра 23rd, 2024
літаки F-16літаки F-16

Бельгія може стати ще однією країною, яка передасть Україні американські літаки F-16.

Про це повідомив Прем’єр Бельгії Александер Де Кроо в ефірі бельгійської телерадіокомпанії VRT у середу, виступаючи в кулуарах Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

“Ми звернулися до Міністерства оборони з проханням перевірити, чи повністю вичерпано термін експлуатації наших літаків”, – заявив Де Кроо.

За його словами, зараз розглядається питання, наскільки корисними ці літаки можуть бути для Україні і як ще вони можуть послужити.

Де Кроо підкреслив, що ці винищувачі необов’язково мають використовуватись для бойових дій. “Може статися так, що Україна використовуватиме бельгійські літаки лише для тренувань. Тоді вимоги будуть іншими”, – сказав де Кроо.

Раніше Віцепрем’єр уряду Бельгії Девід Кларінваль зробив заяву в інтерв’ю RTL, що у 2024 році Бельгія могла би передати Україні від двох до чотирьох винищувачів F-16.

Відомо, що ВПС Бельгії мають сорок п’ять літаків F-16. Всі вони досягнуть кінця свого терміну експлуатації вже через п’ять-шість років. З 2024 року ВПС Бельгії почнуть отримувати від чотирьох до п’яти нових F-35 на рік, які поступово замінять F-16. Відповідне рішення ухвалили ще у 2018 році.

Літаки F-16

Літаки F-16, також відомі як “Fighting Falcon,” є одними з найпоширеніших багатоцільових бойових літаків у світі і були розроблені американською компанією Lockheed Martin. Вони були створені для багатьох ролей та завдань і брали участь у численних військових конфліктах та операціях по всьому світу. Ось деякі основні характеристики літаків F-16:

  1. Роль. F-16 призначені для виконання багатьох завдань, включаючи повітряну боротьбу, наземну атаку, розвідку та інші бойові завдання.
  2. Характеристики. Ці літаки мають високу маневреність і швидкість, що робить їх ефективними у повітряній боротьбі та атаках на наземні цілі.
  3. Озброєння. F-16 може бути озброєний різноманітними ракетами повітря-повітря і повітря-земля, бомбами, ракетами та іншими засобами ураження.
  4. Експлуатація. Літаки F-16 експлуатуються в більш ніж 25 країнах по всьому світу і використовуються як в повітряних силах, так і в морській авіації.
  5. Модифікації. Протягом років було розроблено численні модифікації цих літаків для різних завдань та вимог.
  6. Експорт. США експортували літаки F-16 до багатьох країн, дозволяючи їм зміцнити свої повітряні сили.

Ці літаки залишаються важливими складовими повітряних сил багатьох країн і грають важливу роль у забезпеченні безпеки та оборони.Related Post