Під час бойових дій використовуються зовсім інша зброя та елементи захисту бійців ніж раніше. Для військовослужбовця бронежилет – основний щит від ураження кулями чи уламками. Надійність бронежилета пов’язана з бронепластинами, які в ньому використовуються. Зазвичай мова йде про вибір між сталевими та керамічними деталями.
Сталеві плити та їх особливості
Статистика говорить про те, що більша частина бронежилетів випускається саме з плитами зі сталі. Такі елементи захищають від кулі чи уламка: боєприпаси застрягають в металі. Проте не кожна сталева плита однаково надійна. При виборі необхідно враховувати деякі аспекти:
- якість сплаву — підтверджується відповідними сертифікатами якості та результатами досліджень;
- наявність додаткових ущільнень — для затримки сердечника кулі, попередження рикошету;
- відповідність державним стандартам.
Всім цим вимогам відповідають бронепластини від компанії ukrarmor. Це відомий вітчизняний виробник військового спорядження. Товари компанії коштують дешевше за імпортні розробки, проте не поступаються їх якості.
Головним недоліком бронежилета з металевими пластинами є його вага. Деякі моделі можуть важити до 20 кг та навіть більше. Тому для спорядження використовуються й інші матеріали, наприклад, кераміка.
Особливості керамічних бронеплит
Якщо важлива мобільність бійця, то можна застосувати легші елементи захисту, такі як керамічні бронепластини. Вони легші за металеві, але також добре поглинають силу удару. Принцип дії кераміки можна порівняти з принципом дії бампера авто, який бере на себе кінетичну енергію при зіткненні, руйнується, але оберігає людей в салоні.
Проблема кераміки полягає в тому, що її важко транспортувати, тому що наявність мікротріщин суттєво погіршує захисні властивості. Компанія ukrarmor випускає також бронепластини з полімерних матеріалів. Вони легші за метал чи кераміку, проте такі ж надійні.