Депутати Київради підтримали за основу проект рішення про створення на Поштовій площі музею археології Києва, а з інвесторами будівництва ТРЦ, де в 2015 році були виявлені будинку і квартал ХІ—ХІХ століть, хочуть розірвати договір.

Проект рішення буде доопрацьовуватися і повторно виноситися на сесію. Щоб створити музей (він згодом може стати філією Музею історії Києва), потрібно розірвати договір з інвестором будівництва ТРЦ на Поштовій площі та оформити право власності земельної ділянки площею 0,83 га

“Ми не проти створення музею археології на Поштовій площі. Але категорично проти перенесення в підземелля нашого музею, що раніше фігурував в проекті рішення. Вчора всім колективом були у фойє мерії. Нам вдалося прояснити ситуацію з авторами проекту рішення. Тепер чекаємо його повторного розгляду”, — розповіла “Сьогодні” директор Музею історії Києва Лариса Булавіна.

Представники інвестора скандальну ситуацію не коментують.

Проект передбачає передачу об’єкта у власність міста, укладення договору про продовження археологічних робіт (вони зараз не ведуться). Крім того, потрібно прорахувати фінансову сторону питання — у скільки музей обійдеться місту, остаточно визначитися з його назвою. Також документ передбачає проведення міжнародного конкурсу на кращий проект майбутнього музею археології Києва.

Раніше ми писали, що кияни б’ють тривогу: стародавні будівлі і вулиці часів Київської Русі, знайдені археологами на Поштовій площі, можуть зникнути. За словами активістів, частина розкопок вже затоплена водою, а на дерев’яних знахідки від вогкості виросли гриби.

У минулому році, 29 грудня, археологи почали роботи по захисту і збереженню в зимовий період дерев’яних знахідок на Поштовій площіhttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/Kyyivrada-vyrishyla-rozirvaty-dogovir-z-investorom-budivnytstva-TRTS-na-Poshtovij-ploshhi.jpghttps://kievtime.com/wp-content/uploads/2018/04/Kyyivrada-vyrishyla-rozirvaty-dogovir-z-investorom-budivnytstva-TRTS-na-Poshtovij-ploshhi-150x150.jpgKievTimeВладаКиївПодіїПодільський районСуспільствобудівництво ТРЦ,музей археології,Поштова площаДепутати Київради підтримали за основу проект рішення про створення на Поштовій площі музею археології Києва, а з інвесторами будівництва ТРЦ, де в 2015 році були виявлені будинку і квартал ХІ—ХІХ століть, хочуть розірвати договір. Проект рішення буде доопрацьовуватися і повторно виноситися на сесію. Щоб створити музей (він згодом може стати...| Київської області та України | Kiev Time