Ср. Кві 24th, 2024

У Верховній Раді підтримали звільнення з військової служби військових, близькі родичі яких загинули

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради підтримав звільнення з військової служби під час дії воєнного стану військовослужбовців, якщо їхні близькі родичі загинули або пропали безвісти. Про це йдеться у повідомленні прес-служби апарату Ради.

На засіданні комітету 3 квітня народні депутати розглянули законопроект №8009 “Про внесення змін до статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо розширення підстав звільнення з військової служби деяких категорій громадян в період воєнного стану”, яким розширюється перелік підстав для звільнення з військової служби.

Зокрема, законопроектом пропонується встановити додаткову підставу для звільнення з військової служби під час воєнного стану військовослужбовців чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час дії воєнного стану.

За результатами розгляду комітет прийняв рішення рекомендувати Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

У повідомленні зазначається, що раніше Рада ухвалила законопроект, який передбачає, що не підлягають призову особи, близькі яких загинули чи пропали безвісти під час російсько-української війни. Однак, не враховано всіх категорій громадян, тому задля відновлення принципу справедливості, пропонується аналогічним чином врахувати інтереси військовослужбовців та забезпечити їм право на звільнення з військової служби.Related Post