Пн. Лип 22nd, 2024

В Україні быльше не буде селищ міського типу

Верховна Рада ухвалила закон, який змінює адміністративно-територіального устрій держави. Педбачається, що в Україні залишиться лише 3 типи населених пунктів: місто, селище та село.

Верховна рада ухвалила закон “про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України”. Тепер тип населеного пункту визначаються за наступними параметрами:

  1. Міста, селища, села за містобудівними та соціально-економічними характеристиками є категоріями населених пунктів, мають сталий склад населення.
  2. Місто є населеним пунктом з переважно компактною, багатоповерховою забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч.
  3. Селище є населеним пунктом з переважно садибною забудовою, загальною чисельністю жителів не менш як 5 тисяч.
  4. Село є населеним пунктом із садибною забудовою, загальною чисельністю жителів менше 5 тисяч.
  5. Міста належать до міських, а селища та села — до сільських населених пунктів.
  6. Поселення є компактним місцем проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення.
  7. Населені пункти можуть утворюватись на основі поселень або відокремлених частин інших населених пунктів у порядку, визначеному цим Законом.

Норматив також регулює утворення, ліквідацію населених пунктів, встановлення, зміну меж, віднесення населених пунктів до іншої категорії та правові наслідки, а також найменування та перейменування тощо.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Він не потребує додаткових витрат з
Державного бюджету України чи бюджетів органів місцевого самоврядування.

Прийняття нормативу обгрунтовується тим, що деякі процедури вирішення питань адміністративно-територіального устрою нашої держави досі були врегульовані указом, який був затверджений ще 12 березня 1981 року на рівні Президії Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки.

“Це неприйнятно, як з огляду на поступову гармонізацію нашого законодавства із правом Європейського Союзу, так і враховуючи однозначний курс Верховної Ради України на дерадянізацію нашої правової системи, що набуло особливої актуальності на фоні повномасштабної збройну агресію проти України з боку держави-агресора, яка позиціонує
себе як праобраз радянського союзу та носій відповідних традицій”, – йдеться в пояснювальній записці до нормативу.Related Post