Верховна Рада України  сьогодні, восьмого грудня, припинила повноваження ще трьох народних депутатів.

Про це повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк.

Йдеться про:
Максима Єфімова (фракція “Відновлення”);
Дмитра Шпенова (позафракційний);
Віталія Данілова (фракція “Батьківщина”).

“Оскільки Єфімов та Шпенов мажоритарники, їхні місця будуть вільними до завершення війни. Замість Данілова зайде інший за списком”, – пояснив Железняк.

Верховна Рада

Є найвищим законодавчим органом в Україні. Офіційна назва повністю звучить як “Верховна Рада України”. Ось кілька ключових аспектів щодо Верховної Ради:

  1. Функції та повноваження: Відповідає за прийняття законів, здійснення контролю за діяльністю виконавчої влади, призначення Кабінету Міністрів, призначення та звільнення глави Національного банку, інших високопосадових посадовців тощо.
  2. Склад і обрання: Складається з 451 депутатів, які обираються народом на п’ятирічний термін. Вибори проводяться за пропорційною системою та мажоритарними округами.
  3. Партійна система: Депутати входять до фракцій та груп. Партії грають ключову роль в українській політиці, і фракції можуть мати значний вплив на прийняття рішень.
  4. Розташування: Засідання Верховної Ради відбуваються в Києві, столиці України, в будівлі Верховної Ради.
  5. Конституційна роль: Визначається Конституцією України як єдина законодавча влада у країні.
  6. Реформи та зміни: Протягом останніх років Україна пройшла ряд політичних та законодавчих реформ, включаючи зміни в системі виборів та впровадження нових законів.

Верховна Рада України виконує ключову роль у формуванні законодавства та визначенні стратегічних напрямків політики в країні.