Чт. Тра 23rd, 2024

Сьогодні відбудеться зустріч “Рамштайн”

Союзники НАТО зберуться в п’ятницю в Рамштайні, в Німеччині, щоб обговорити військову допомогу Україні. Група країн-учасниць вже пообіцяла домогтися “безпрецедентних” постачань озброєнь.

У центрі уваги – питання про танки Leopard 2 – вони стоять на озброєнні багатьох країн, які висловлюють готовність відправити їх Україні, але для передачі може бути потрібний дозвіл країни-виробника, Німеччини.

Як заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас, кілька країн оголосять про відправку танків Leopard в Україну на зустрічі.

Раніше Німеччина заявила, що дасть згоду на відправку в Україну танків Leopard, якщо США дадуть аналогічну згоду на постачання своїх важких танків Abrams. Президент США Джо Байден у розмові з канцлером Німеччини Олафом Шольцем не погодився з цією умовою.

Велика Британія відправить в Україну ще понад 200 одиниць бронетехніки на додаток до 14 танків Challenger 2. Про це заявив очільник МЗС Сполученого Королівства Джеймс Клеверлі.

Литва передасть Україні два гелікоптери Мі-8 та зенітні установки L-70 у рамках нового пакету військової допомоги. Про це повідомив міністр оборони Литви Арідас Анушаускас.Related Post