Ср. Тра 22nd, 2024

ЮНЕСКО приїде в Одесу оцінювати наслідки руйнувань історичного центру після обстрілу рф

Спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури, що включає визначні пам’ятки до списку Світової спадщини (ЮНЕСКО) приїде до Одеси найближчими днями. Мета прибуття – оцінка пошкоджень об’єктів культурної спадщини внаслідок ракетного терору країни-агресора росії декілька днів тому.

Про це повідомило Мінкульт та інформаційної політики України.

У повідомленні, яке було опубліковано на сторінці у Facebook 23 липня йдеться, що дії росії щодо ударів по культурних об’єктах можна розцінити як воєнний злочин, але рф й досі є членом ЮНЕСКО.
У Мінкульт та інформаційної політики України зазначили, що очікують активних дій для збереження та відновлення української культурної спадщини, а також закликають виключити країну-агресорку з ЮНЕСКО.

Нагадаємо

У ніч проти двадцять третього липня (ніч на неділю) росія атакувала Одеську область ракетами. Було випущено 5 видів ракет, це:

  • “Калібри”;
  • “Онікси”;
  • Х-22;
  • дві модифікації балістичних ракет “Іскандер”.

Значну частину цих ракет було збито. Нажаль, загинула одна людина, також відомо про 21 постраждалого, серед яких 4 дітей.

Внаслідок теракту зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор, а також пошкоджено будівлі в історичному центрі міста.Related Post