Сб. Кві 27th, 2024

В Одесі від ракет рф постраждали будівлі, що входять до охоронної зони об’єкта ЮНЕСКО

Лип20,2023

Під час ракетного удару по Одесі в ніч проти 20 липня, внаслідок якого постраждали чотири особи, було пошкоджено або зруйновано будівлі, що входять до охоронної зони об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – “історичний центр Одеси”.

Про це повідомляє Currenttime.tv.

Обстрілом знищено адміністративну будівлю на Канатній вулиці, в межах території об’єкта всесвітньої спадщини, пошкодження отримали й інші сусідні споруди – у тому числі розташоване в історичній будівлі генеральне консульство Китаю.

Міністр культури України Олександр Ткаченко підтвердив, що удари торкнулися об’єктів центру Одеси, що охороняються. “Наразі відомо про пошкодження будівлі Одеського літературного музею, пошкоджено вікна та двері в Одеському археологічному музеї”, – зазначив він. Він також повідомив, що мінкульт готує опис пошкоджень історичних та культурних об’єктів в Одесі та Миколаєві останніми днями для відправки до ЮНЕСКО.

Історичний центр Одеси

Історичний центр Одеси став об’єктом всесвітньої спадщини під егідою ЮНЕСКО 25 лютого 2023 року. Це наклало на 194 держави-учасниці Конвенції про всесвітню спадщину, включи рф, зобов’язання не робити жодних навмисних кроків, які можуть прямо чи опосередковано завдати шкоди об’єкту, а також держави повинні сприяти збереженню об’єктів зі списку. Одночасно центр Одеси внесли і до списку всесвітньої спадщини, яка перебуває під загрозою.

Що треба зазначити

На момент публікації цієї новини ввечері 20 липня ЮНЕСКО не публікувала заяв щодо російського ракетного удару по Одесі.

Останній звіт моніторингової місії організації по Україні було надано 17 липня, дані в ньому актуальні на 12 липня. Згідно з документом, з 24 лютого 2022-го збитків в Україні було завдано 114 релігійним об’єктам, 24 музеям, 95 будинкам, що становлять історичний та/або художній інтерес, 19 пам’ятникам, 12 бібліотекам та 1 архіву. При цьому шкоди завданої жодному з восьми об’єктів всесвітньої всесвітньої спадщини на території України ЮНЕСКО раніше не фіксувала.



Related Post