Пт. Тра 3rd, 2024
Каністерапія К-9 ІРЦ База-4.5Каністерапія К-9 ІРЦ База-4.5
Каністерапія К-9 ІРЦ База-4.5
Каністерапія: від теорії до практики

В рамках річної програми Holy Doggy стартував новий проєкт “Каністерапія в дії”. У неділю, 31 березня, в Києві пройшла дебютна лекція для власників собак з поглибленого ознайомлення з каністерапією як методу емоційної підтримки українців. Під час заходу проходило первинне тестування чотирилапих компаньйонів для подальшого навчання на собак-терапевтів. Таким чином, кияни отримали 11 потенційних абітурієнтів-песиків, які вже наступного тижня почнуть навчання.

Проєкт Holy Doggy народився майже рік тому з ідеї допомагати українцям, покращувати загальне ментальне здоров’я нації, боротись з психічними наслідками бойового вторгнення росії та створити свідоме pet-friendly ком’юніті. 

Концептуальними батьками проєкту стали івент-агенція “Holy Sweets”, інноваційно-реабілітаційний центр “База 4.5.0” та німецький виробник суперпреміум кормів для тварин “Josera”, які об’єднали зусилля та розробили річний план заходів з метою популяризації каністерапії як дієвого виду реабілітації та поліпшення емоційного стану людей, збільшення кількості собак-терапевтів в Україні та затвердження каністерапії на державному рівні. 

.Проєкт “Каністерапія у дії” складається з 10 лекцій та несе у собі поглиблені знання з цього виду зоотерапії для власників собак. Перша лекція проходила у просторі VcentriHub. Досвідчені кінологи з багаторічним досвідом школи InNikos Club розповіли про актуальність, необхідність та особливості каністерапії, яка може стати дієвим способом у боротьбі з ПТСР, депресією, тривожністю та іншими видами розладів психіки у людей, які виникли внаслідок російського вторгнення на територію України. Емоційна підтримка з залученням спеціально навчених собак стане корисною для ветеранів, військових, їхніх родин, ВПО, обміняних полонених, людей, що постраждали від загарбницьких дій росії, а також дітей з особливими потребами та порушеннями уваги.

Як заявляє відвідувач лекції Олександр: “Мій пес Родж від природи чуйний, веселий та добрий собака, який швидко навчається та любить людей. Під час війни (та по її закінченні) психологічної допомоги потребують величезна кількість людей — від воїнів, ветеранів, людей, які втратили близьких, та до маленьких діточок з особливими потребами. Саме тому ми вирішили разом із Роджем вчитися каністерапії, щоб бути корисними цим людям”.

Родж - собака військовослужбовця Олександра
Родж – собака Олександра

Також відвідувачі змогли поставити питання спеціалістам, отримати відповіді, поспілкуватись між собою у дружній атмосфері, знайти нових друзів і протестувати своїх чотирилапих вихованців на готовність стати собаками-терапевтами. Успішно пройшли тестування та зможуть розпочати профільне навчання вже наступного тижня 11 собак різних порід: хаскі, пуделі, коргі, вівчарки та ін. Наголосимо на тому, що не порода визначає схильність до навчання собак та роботу з людьми, а належне виховання, догляд та тренування.

“Після тестування ми плануємо ходити на тренування та стати собаками-терапевтами. Кожен раз бачачи, як діти та дорослі на вулиці радіють спілкуванню з собаками, ми вирішили направити здатність дівчат (ред.: двох собак) підіймати настрій у правильне русло та допомагати тим, хто цього потребує. Знаємо, що шлях буде довгим та непростим, але воно того варте!” — зазначає відвідувачка лекції Littlebanchee.

Валерія Кузьменко з собаками Марсель, Малиш, Белла та Ешлі
Валерія Кузьменко з собаками Марсель, Малиш, Белла та Ешлі

Олена Карпова, відвідувачка лекції, додає: “Сьогодні багато, навіть дуже багато людей потребують підтримки та допомоги психолога, але на жаль, не всі готові звертатись. Війна впливає на людей і це позначається на їхньому здоров’ї та якості життя. Собаки здатні допомогти подолати стрес, поганий настрій, вони є природними терапевтами… Саме бажання надавати допомогу, яка сьогодні так необхідна багатьом, особливо військовим та їх рідним, є рушійною силою для нас спробувати себе у каністерапії. Ніка дуже контактна і любить людей. Тому ми плануємо пройти навчання та отримати сертифікацію, щоб в Україні розвивати напрямок каністерапії та допомогти українцям в цей складний час”.

Олена Карпова та Ніка
Олена Карпова та Ніка

Нагадаємо, що у рамках річної програми Holy Doggy проведено ряд масштабних фестивалів для собак та їхніх власників, серед яких Коргія, Woofstock, Holy sweets dog festival: Halloween edition та Holy sweets dog festival: Winter edition. На цих заходах відвідувачі могли не лише прослухати ознайомчі лекції з каністерапії, а й пройти майстер-класи з дресування, догляду та надання домедичної допомоги своїм волохатим вихованцям. У 2024 році також планується проведення песофестів та поглиблених лекцій з каністерапії.



Related Post