Чт. Тра 23rd, 2024

Яким буде урожай яблук в Україні в цьому році

Яблук в цьому році буде менше, але дефіциту цього продукту боятися не варто. Не виникне і підвищення цін, навпаки, за кілька місяців яблука будуть дешевше, ніж зараз.

Про це розповів голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка, передає “Суспільне”.

Дмитро також пояснив причини зниження врожаю:

  • тимчасова окупація деяких міст та сел України;
  • часткове знищення підприємств, що займаються виробництвом яблук на тимчасово окупованих територіях і там, де відбуваються активні бойові дії.

Голова Української асоціації аграрного експорту також зазначив, що, навіть попри скорочення виробництва дефіциту яблук Україні не виникне. І одна з причин – відмова експорту цих фруктів до рф та Білорусі.

“До 2014 року експорт яблук з України до росії становив 96%, сьогодні – нуль”, – зазначив Крошка.

Що очікувати від цін

Експерт розповів, що підвищення цін на яблука не буде, а за кілька місяців ціни навпаки впадуть (у порівнянні з цінами, які є зараз). Він пояснив, що збирання нового врожаю вже розпочалося, а тому основний збір цих фруктів відбудеться у вересні-жовтні.” А сезонне зниження провокує і зниження цін.

До речі, яблука вже дешевшають. За даними Міністерства фінансів, сьомого серпня середня ціна на яблуко українське становила 36,92 грн/кг, що більш ніж на одну гривню нижче порівняно із середньою ціною липня – 38,21 грн.
А ось ціни в деяких супермаркетах:

  • Metro – 30,9 гривень за кілограм;
  • Megamarket – 44,9 гривень за кг;
  • Novus – 34,99 грн за кг;
  • Varus – 36,9 гривень.


Related Post