Звук ‑ це по суті коливання повітря, що перетворили на комп’ютерний код. А щоб почути отриманий запис, його трансформують в електричний імпульс, що перетворюють на звучання, насолоджуватися яким, краще разом з Маршал marshallheadphones.com.ua, у яких за відтворення записаного коливання повітря, відповідає випромінювач – драйвер.

Оскільки драйвер слугує ключовою частиною навушників, до його вибору варто віднестися з усією відповідальністю, адже саме від нього буде залежати те, наскільки точно буде передана мелодія.

навушники marshall
Навушники Marshall

Різновиди драйверів

У сучасній акустиці використовують 4 види драйверів, що різняться своєю будовою та принципом роботи:

  • Динаміки. Це найбільш розповсюджений тип, що у своєму складі має магніт та дифузор з котушкою, яка, у свою чергу, приймає струм, а електромагнітна взаємодія змушує дифузор вібрувати, тим самим відтворюючи частоту струму. Перевагами такої акустики є доступність та висока якість звуку;
  • Арматурні. Їх основою є якір та котушка, що оточені магнітом, який допомагає досягти стабілізації якоря, тим самим, допомагаючи отримати чітке звучання;
  • Електростатичні. Головним елементом служить тоненька діафрагма, розташована між решітками, що проводять струм та формують балансуюче поле, що має вплив на діафрагму. Рухаючись, від отриманого електромагнітного поля, вона допомагає отримати чисте відтворення треку;
  • Магнітно-планарні. Конструкцією схожі на попередні, однак тут мембрана має провідну доріжку. Відтворення мелодії тут гірше, ніж в електростатичних, але значно краще ніж в арматурних.

Також, варто не забувати, що не лише різновид драйверу відповідальний за якість звуку, а й інші елементи гаджета.

Звукові випромінювачі

Відповідно до того, яка кількість драйверів встановлена, виділяють такі види сучасних навушників:

  • однодрайверні. Оснащені лише одним випромінювачем, через що, вони не здатні максимально якісно відтворювати увесь діапазон частот. Відповідно, низькі або високі частоти будуть відсутні;
  • багатодрайверні. Такий девайс має у своєму арсеналі мінімум два випромінювачі, що відрізняються діапазоном. Такі моделі можуть максимально якісно та об’ємно відтворювати мелодію.

Окрім цього, важливе значення має акустичне оформлення. «Вуха», сприяють надходженню звукової хвилі безпосередньо у вушний канал, тим самим дещо спотворюючи оригінальне звучання треку. Для виправлення цього й існують чаші девайсу.

Відкрита акустика, оснащена отвором на задній стінці, що допомагає створити відчуття присутності на сцені, однак, такий різновид не здатен заглушити навколишній шум, та й оточення буде чути те, що звучить в акустиці.

Закритий тип, у свою чергу, створює щільний саунд, що цінується любителями важких музичних стилів та електронної музики.

Чимось середнім між цими двома видами, є напівзакритий варіант з невеликим отвором на чаші. Такий девайс здатен звучати по-різному, тому вважається найбільш універсальним.