Нд. Кві 28th, 2024
бойли для риболовлібойли для риболовлі

рибалка на бойли

Головна мотивація для багатьох рибалок удосконалюватися у цій діяльності – можливість похвалитися перед іншими уловом трофейного розміру. І коропи в цьому плані виявилися особливо гарними – невибагливими, простими у розведенні, а при нормальному харчуванні – такими, що легко перевищують вагу в 20 кг. Ось тільки на 1 такого гіганта припадають сотні особин більш дрібної та спритної риби, яка моментально виїдає будь-які приманки. Тому й були винайдені рибальські бойли – насадки для прицільного лову саме трофейних екземплярів сімейства коропових і не тільки. І саме про них ми вам зараз і розповімо докладніше.

Трохи історії

Будь-який рибальський бойл – по своїй суті шматок тіста, приготований таким чином, щоб від нього не можна було просто відкусити шматочок, а треба було ковтати цілком. І підбираючи відповідний діаметр, можна автоматично відсікати рибу, яка не досягла потрібного розміру. Проблеми з цією ідеєю було 2. Перша – як зробити тісто одночасно і міцним і привабливим для зжобичі. А друга – як насадити таку міцну насадку на гачок так, щоб вона не розвалилася у процесі.

Обидві проблеми були успішно вирішені у Великобританії – країні, яка поширила та популяризувала по всьому світу спортивний лов коропа – карп-фішинг. З тістом обійшлися просто – додали в нього побільше яєчного білка, який при відварюванні набуває щільної і пружної текстури, що при висиханні не тільки ці властивості зберігає, але й виявляється здатною вбирати різні додаткові запахи. А для насаджування таких варених кульок тесту почали використовувати волосяний монтаж. Тобто брали кульку, проколювали її спеціальною голкою з гаком, підчіплювали тонку волосінь за петельку, протягували її крізь товщу матеріалу, відчіплювали і вставляли в цю петельку якийсь стопор. Метод ефективно працював з горіхами, тигровими горіхами (насправді – чуфа, земляний мигдаль) та кукурудзою. Спрацював і з рибальськими бойлами.

подрібнені бойли

Потім хтось помітив, що якщо зменшити кількість білка і посушити бойл трохи довше, то можна зробити його щільність меншою, і він перестає тонути й починає або тримати глибину, або спливати. Так з’явилися плавучі поп-апи.

А потім румунські карп-фішери придумали альтернативний спосіб приготування насадок, при якому вони виходили менш щільними й схильними потихеньку розчинятися, активно привертаючи увагу так званої «швидкої» риби. Так з’явилися пильовики або риболовні бойли, що пилять, що швидко завоювали популярність на тих змаганнях, де оцінювалася кількість улову, а не його якість.

Кого можна ловити на бойли?

Чесно кажучи – будь-яку відносно велику всеїдну рибу. Найкраще, звичайно, вони працюють з представниками сімейства коропових, куди крім усіх нам добре відомого коропа звичайного і його дикого родича сазана входять також: карась, лин, лящ, язь, чехонь, білий амур та інші поширені види промислової риби. Ловлять на рибальські бойли навіть сомів, правда, для них вони повинні бути специфічними – від 40 мм у діаметрі та з вираженим м’ясним/рибним присмаком.

Однак, не всі насадки будуть однаково ефективними для різних видів риби. Закономірність тут така.

  • Якщо ви ловите цілий рік, причому як на платниках, так і на диких водоймах, беріть звичайні варені рибальські бойли різного діаметру. І купу рідини для їхнього дипування з різними смаками. Варіант найбільш універсальний, але дуже вимогливий до особистих навичок.
  • Якщо ви ловите коропа епізодично, в основному влітку і на частково облагороджених водоймищах, то беріть бойли, що пилять. Вони дають ефект швидше, позбавляють багатьох складнощів з прикормом і дозволяють краще відточити навички за рахунок більш частого клювання.
  • Якщо ж ви ловите рибу рідко, ще й у бюджеті обмежені, то як основу вам краще використовувати флет-фідери та бойли поп-ап. Перші дуже економно витрачають прикорм, другі привертають увагу більшої кількості здобичі за рахунок невеликих розмірів та помітності.

купити бойли

Як вибрати рибальські бойли?

Якщо ви плануєте ловити на платнику, то все просто. Попитайте адміністратора водоймища, місцевих рибалок та власників прилеглих рибальських магазинів – що тут найчастіше взагалі використовують люди. Також можете подивитися в інтернеті – на місцевих форумах або в соцмережах на сторінках цього платника. Це важливо, тому що коропи там ситі та балувані, так що привернути їхню увагу можна лише конкретними насадками.

З мешканцями диких водойм все куди простіше – вони більш ненажерливі і схильні до конкуренції, так що беруть майже все, що можуть проковтнути. В ідеальних умовах, звичайно.

Крім того, вам знадобляться рибальські бойли двох видів – підгодівельні та насадочні. Перші дрібніші – для залучення здобичі, другі більші – безпосередньо для лову. Їхні смаки можуть як збігатися, так і відрізнятися. Що ефективніше – ніколи не вгадаєш. Тож доведеться експериментувати. Тому беріть насадки різного розміру, різної плавучості та різної консистенції. А також кілька різних рідин для дипування. Бажано – тієї ж спрямованості, що і в бойлів. Тобто якщо насадка має смак малини, дип для неї може бути бананом або корицею. Але не кальмаром.

Основні характеристики

  • Смак. Ділиться на кілька категорій: фруктові та солодкі для літа, пряні для ранньої осені, рибно-тварини для великих екземплярів та холодної погоди. Плюс смак можна модифікувати за допомогою розчинів для дипування.
  • Розмір. Найдрібніший – від 6 мм, використовується переважно для прикорму та лову дрібною рибою. Найпоширеніший – 18-20 мм. Найбільший із стандартних – 26 мм. Нестандартні розміри продаються рідко – частіше їх готують самостійно.
  • Колір. Найважливіший для плавучих поп-апів, що привертають до себе увагу не поживністю, а яскравістю та вираженим ароматом.
  • Плавучість. Є звичайні тонучі, є «суспендери» або wafters, є поп-ап, що спливають. Крім того, ніхто не заважає вам комбінувати декілька бойлів, щоб отримувати потрібний ефект.
  • Розчинність. Або варені, або пилячі. Перші можуть провести у воді більше доби і зберегти свою консистенцію, другі розваляться за 2-5 годин. Але при цьому перші не такі привабливі в холодній воді та за наявності течії, як другі.

Придбання

Головна проблема сучасних бойлів у тому, що їх багато. Дуже багато. Купа компаній, у кожної свій склад та свої пропорції ароматизаторів, ще й купа різних варіантів за параметрами. І самостійно у всьому цьому розібратися важко. Але завжди звернутися за консультацією до фахівців з ІБІС! Причому як особисто – безпосередньо в магазині, так і онлайн, купуючи через інтернет. Наші експерти допоможуть вам зорієнтуватися в тому, які саме варто купити бойли та насадки для риболовлі саме вам, виходячи з бюджету, особливостей водойми та ваших снастей, а також вашого особистого досвіду. Так що, якщо ви цікавитеся карп-фішингом або тільки-но почали осягати його тонкощі – звертайтеся! Чекаємо на Вас!



Related Post