Нд. Тра 26th, 2024

Через рясні дощі у столиці прогнозують підтоплення: які житлові масиви у зоні ризику

Рівень водопілля цієї весни буде вищим за минулорічний і спричинений він, зокрема, підвищеним рівнем опадів. За прогнозами синоптиків у період з кінця квітня – початку травня знову очікуються рясні дощі.

Очікувані максимальні рівні водопілля не несуть загрози промисловим об’єктам і житловим масивам, однак ризик підтоплень існує для окремих територій приватної та садово-дачної забудови в Голосіївському, Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах. Про це повідомили в КМДА, передає Інформатор.

Під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій опрацювали алгоритми взаємодії міських служб у випадку затоплень, спричинених повінню.

В Українському гідрометцентрі провели розрахунки можливих максимальних рівнів та витрат цьогорічного весняного водопілля на річці Дніпро з урахуванням прогнозу та роботи гідротехнічних споруд.

МОЖЛИВЕ ПІДТОПЛЕННЯ ПРИРІЧКОВИХ ТЕРИТОРІЙ У МІСЬКІЙ ТА ПРИМІСЬКІЙ ЗОНАХ:

  • деяких пляжів та зон відпочинку, а також деяких садово-дачних ділянок. Йдеться про села Осещина, Погреби, Хотянівка, Троєщина, Гнідин, Вишеньки та заплави Дніпра на півдні столиці.

МОЖЛИВІ ЧАСТКОВІ ЗАТОПЛЕННЯ ТЕРИТОРІЙ НА ДАЧНИХ МАСИВАХ:

  • Воскресенські Сади, Русанівські Сади (окремі ділянки у межах неодамбованої території), Осокорки, Позняки, Вишеньки (підтоплення прируслової зони річки та окремих садових ділянок).
  • Можливе часткове підтоплення у межах приватної та садово-дачної забудови на лівому березі Дніпра – в районі Південного мосту, а також затоки Берковщина. Вірогідними є затоплення прируслових ділянок масиву Конча-Заспа.

Жителів, зазначених територій та тих, хто проживає поряд з водоймами, просимо врахувати прогнозні дані синоптиків та підготуватись до імовірних підтоплень: перенесіть найцінніші речі на верхні поверхи будівель або горища, вимкніть електрику/газ, усі побутові прилади, потурбуйтеся про тварин, тримайте напоготові документи та цінні речі. У випадку затоплення будьте готові до евакуації.

Рятувальники та житлово-комунальні служби Києва сформували алгоритм спільних дій, підготовлена відповідна техніка, зокрема плавзасоби для роботи в умовах повені та спричинених нею підтоплень.

Рятувальні служби перебувають на постійному зв’язку з Українським гідрометцентром, який проводить постійний аналіз розвитку гідрометеорологічної ситуації у басейні Дніпра. В залежності від актуалізованих даних ситуація може змінюватись.Related Post