Рушійною силою та фундаторами конференції стали Національна агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI та БФ «Разом для України».

Мета конференції – побудова стратегії підтримки, розвитку та відновлення української медицини через спільні зусилля медичного та гуманітарного секторів.

Конференція стала платформою для зустрічі лідерів урядового, гуманітарного та благодійного секторів, міжнародних партнерів та донорів, щоб разом побудувати дієві механізми співпраці та підтримки один одного, розповіла засновниця Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI Наталія Тулінова.

«Ми маємо спільну мету – створення нової української медицини, яка працюватиме на основі прозорих, зрозумілих та якісних механізмів надання допомоги тим, хто її потребує», – додала Тулінова.

Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко та Голова Національної служби здоровʼя України Наталія Гусак взяли участь у відкритті конференції.

Віктор Ляшко акцентував увагу на необхідності взаємодії урядових організацій, благодійних фондів, НДО, НУО, міжнародних партнерів та донорів для підтримки та розбудови медичної системи, яка продовжує переживати численні виклики війни.

Очфльник міністерства назвав продовження роботи над доступністю медичних послуг на всій території країни, в тому числі у тимчасово окупованих областях пріоритетними напрямками роботи відомства. А також наголосив на необхідності розбудови мережі реабілітаційних центрів та збільшення кількості мультидисциплінарних реабілітаційних команд. Створення нових можливостей для центрів протезування та хірургії. Системну роботу над мережею закладів для відновлення ментального здоровʼя українців та створення доступу до якісних психологічних послуг.

Доповідачами заходу стали представники Міністерства охорони здоровʼя, Національної служби здоровʼя України, HEALTH CLUSTER, благодійних фондів RAZOM, International Medical Corps, Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI та інших.

В свою чергу Голова Національної служби здоровʼя України Наталія Гусак розповіла про результати реформи системи охорони здоровʼя, аналітичну роботу служби, в тому числі створення регіональних аналітичних таблиць, які містять повну інформацію про медичні заклади України та допомагають відстежувати потреби медичної системи у кожному регіоні країни. Голова служби розповіла про моніторингові проєкти, спрямовані на покращення якості та підвищення доступності медичних послуг, а також анонсувала певні законодавчі зміни для вдосконалення роботи медичної системи в цілому.

«Об’єднати на одному майданчику десятки благодійних фондів, міжнародних та національних організацій, представників уряду — це можливість створити конструктивний діалог між тими, від чиїх зусиль залежить якість української медицини сьогодні. Ми потребуємо прозорої плідної взаємодії для того, щоб система охорони здоровʼя не тільки витримала навантаження війни, а медична допомога ставала доступнішою і якіснішою для пацієнтів. Ми працюємо над цим разом», – підсумував операційний директор БФ «Разом для України» Віталій Свічинський.