Організаторами конференції «Нова медицина – разом» виступили Національна агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI та БФ «Разом для України». За словами організаторів, масштабна подія обʼєднала представників гуманітарного, благодійного, урядового секторів, представників системи охорони здоровʼя та міжнародних донорів.

На заході засновниця Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI Наталія Тулінова представила концепцію «Прозора лікарня – нова норма доброчесності перед суспільством та донорами». За словами спікерки: «Проблема справедливого розподілу ресурсів є ключовою для гуманітарної діяльності. З одного боку — світові тенденції демонструють поглиблення криз та нестачу ресурсів для їхнього вирішення. З іншого боку — моральна відповідальність представників гуманітарного сектору є запорукою прозорих процесів, повʼязаних з розподілом та наданням допомоги. Високоетичні принципи діяльності представників сектору будують фундамент довіри між міжнародними та локальними організаціями. В свою чергу міжнародна підтримка і партнерство допомагають українській медицині долати численні виклики війни». Концепція «Прозорої лікарні» передбачає залучення до процесу звітування за ефективне використання гуманітарної допомоги безпосередніх отримувачів – медичні заклади. Для розбудови системи прозорого звітування в лікарнях, команда ZDOROVI проводить низку освітніх проєктів та моніторингових місій, спрямованих на актуалізацію даних про використання гуманітарного забезпечення та інтеграцію прозорих механізмів звітності перед міжнародними донорами.

Доповідачами заходу стали такі шановані гості, як Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко та Голова Національної служби здоровʼя Наталія Гусак.

Під час конференції були проведені панельні дискусії «Охорона здоровʼя – заради життя», «Проблемні питання освіти медичного менеджменту та шляхи їх вирішення». Презентації проєктів представників HEALTH CLUSTER, благодійних фондів RAZOM, International Medical Corps, Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI, United Nations Population Fund (UNFPA) та інших.

Крім того, всі учасники заходу отримали можливість ознайомитись з стратегіями роботи Міністерства охорони здоровʼя України, Національної служби здоровʼя України, благодійних фондів, неурядових організацій з різних країн, які здійснюють значний внесок у збереження медичної системи під час війни. А сьогодні всі гості конференції «Нова медицина – разом» ознайомляться з новими можливостями ефективного нетворкінгу та взаємодії.

Виконавча директорка БФ RAZOM Евеліна Курілець розповіла про розроблену спеціалістами фонду Систему електронного обліку та управління гуманітарною допомогою – RAZOM ERP. Використання даної системи дозволяє автоматизувати більшість процесів управління гуманітарною діяльністю – від прозорої систематизації запитів на допомогу, логістики, відвантаження вантажів до передачі їх у конкретні медичні заклади та організацію звітності. Завдяки використанню системи RAZOM ERP було опрацьовано 9000 заявок на допомогу. Система включає в себе – роботу з бенефіціарами благодійної допомоги, inkinds та закупівлі, роботу зі звітами, роботу з фінансами, систему управління складом, управління ланцюгами постачання. Спікерка запропонувала учасники конференції отримати більш детальну інформацію щодо роботи з автоматизованою системою, яка значно пришвидшує процеси управління гуманітарною допомогою.