Чт. Тра 23rd, 2024

Лікування карієсу в Києві – профілактика та візити до лікаря

Згідно зі статистикою, однією з найпоширеніших причин звернення до стоматолога в Києві є необхідність лікування карієсу. Так називається руйнування твердих тканин, початковий етап якого – пошкодження емалі. Відсутність лікування та профілактики призводить до проникнення бактерій глибоко всередину зуба та прогресування хвороби. У зубі утворюються порожнини, а деяких випадках не вдається уникнути серйозних ускладнень. Якщо запустити несприятливий процес та вчасно не розпочати лікування – зуб буде втрачено.

Чому виникають каріозні ураження

Збудниками карієсу є бактерії певних видів, які несприятливо впливають на зубну тканину. Мікроорганізми, що знаходяться в ротовій порожнині, розмножуються з величезною швидкістю: вже через 3-4 години після якісного чищення зубів їх кількість доходить до мільйона.

Шкідливі бактерії, найнебезпечнішими з яких вважаються стрептококи, осідають на зубній емалі і починають її руйнувати. Активність бактерій залежить від наявності провокуючих факторів, а також опору людського організму.

Швидше за все збудники карієсу розмножуються у сприятливому для них середовищі. Ось кілька факторів, що сприяють формуванню такого середовища:

 • Недотримання гігієни порожнини рота (наприклад, недостатньо якісне чи нерегулярне чищення зубів).
 • Неправильне харчування з переважанням у раціоні м’якої вуглеводистої їжі та нестачею свіжих фруктів та овочів.
 • Гіповітаміноз.
 • Ослаблений імунітет, який може спостерігатися в кожного, незалежно від того, працює людина на чистому повітрі в Боярці чи в офісі аудиторської компанії з послугами ТЦО в центрі Києві, на звичайному СТО чи в екологічному бізнес-центрі.
 • Брак у питній воді деяких мінералів: фосфору, кальцію, фтору.
 • Порушення формування зубів, спричинене перенесеними у дитячому віці туберкульозом або рахітом.
 • Наявність захворювань шлунка, кишечника, стравоходу. З цієї причини лікувати карієс краще одночасно з лікуванням патологій ШКТ, консультацію з приводу якого можна отримати, наприклад, у популярному медичному центрі столиці “ВВ Клініка“.

Щоб уникнути каріозних уражень, необхідно усунути всі провокуючі фактори.

Як запобігти розвитку карієсу: рекомендації стоматологів

Запобігти розвитку карієсу допоможе дотримання рекомендацій, які надають пацієнтам лікарі-стоматологи провідної стоматологічної клініки Києва “Дент Лайн”. Ось деякі заходи, що дозволяють захистити ротову порожнину від руйнівної дії бактерій:

 1. Правильне чищення зубів. Чистити зуби необхідно двічі на день, тривалість процедури не повинна бути меншою за дві хвилини. Ретельного очищення вимагають не лише зовнішні, а й внутрішні поверхні, а також язик, навколодесневі та міжзубні простори.
 2. Заповнення нестачі фтору. Подекуди питна вода містить дуже мало цієї речовини, що призводить до витончення емалі. Для заповнення його дефіциту можна використовувати спеціальні ополіскувачі або фторувати воду. На додаток до цих заходів варто ввести в свій раціон морепродукти, багаті на фтор.
 3. Використання гігієнічних засобів для ротової порожнини, що знищують патогенні бактерії.
 4. Відмова від вживання контрастної їжі. Дуже гаряча або дуже холодна їжа погіршує стан емалі. На ній з’являються мікротріщини, через які бактерії проникають усередину.

І, звичайно, не варто забувати про регулярні візити до стоматолога. Періодичні огляди у лікаря – найкращий захід профілактики карієсу, що дозволяє запобігти ранній втраті зубів. За наявності нальоту та зубного каменю лікар виконає професійне гігієнічне чищення.

Дорослим достатньо відвідувати спеціаліста раз на 6 місяців. Дітей, у яких важливо виявити ознаки карієсу якомога раніше, рекомендується показувати лікареві раз на 3 місяці.

Джерело: офіційний сайт стоматологічної клініки “Дент Лайн” у Києві www.dentline.com.uaRelated Post