Пн. Жов 14th, 2024

Штам “Омікрон”. Вакцина допоможе захиститися.

Владі знадобиться щонайменше вісім років на вакцинацію українців – ГончаренкоВладі знадобиться щонайменше вісім років на вакцинацію українців – Гончаренко

24 листопада від влади Південно-Африканської Республіки надійшло повідомлення про виявлення нового штаму коронавірусу – “Омікрон”.

Новий штам відразу викликав значне занепокоєння ВВОЗ через значну кількість мутацій вірусу. Компанії BioNTech та Pfizer почали тестувати свою вакцину на ефективність протидії “омікрону”. AstraZeneca проводить дослідження у Ботсвані та Есватині, щоб зрозуміти, як вакцина працює проти цього варіанту вірусу.

30 листопада в інтерв’ю агентству Reuters співзасновник компанії BioNTech Угур Шахін зазначив що їх вакцина, ймовірно, здатна захистити від важкого перебігу хвороби і у разі зараження омікрон-варіантом коронавірусу. Також він додав, що захист буде більш вираженим, якщо люди отримають третє зчеплення.

У Всесвітній організації охорони здоров’я вважають, що заходи, яких було вжито раніше для боротьби зі штамом “дельта”, допоможуть стримати поширення штаму коронавірусу COVID-19 “омікрон”, повідомляє 4 грудня агентство Associated Press. Директор ВООЗ у регіоні західної частини Тихого океану доктор Такесі Касаї також позитивно відзначив те, що жодна з наявної інформації про омікрон не свідчить про те, що нам потрібно змінити напрямки нашої реакції.

Хоч досі немає результатів клінічних досліджень ефективності вакцин проти “омікрону”, досвід протидії штаму “дельта” показав, що вакциновані люди легше переносили захворювання, їх не госпіталізували. Дослідження ж взаємодії “дельти” з вакциною виявили лиш незначне зниження ефективності для вакцинованих двома дозами. Pfizer має ефективність 93,7% проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом “альфа”, та 88% для штаму “дельта”.

Історія проведення щеплень неодноразово доводила ефективність вакцинації у боротьбі з хворобами!

Читайте також: Примусова вакцинація. Практика ЄСПЛ



Related Post