Серед причин вчені вказують низький рівень вакцинації населення та велику міграцію з Росії

Штам коронавірусу “Дельта” може швидше поширитися в Україні, ніж у західних державах, наголошується в огляді епідемічної ситуації в України, опублікованому на сайті Національної академії наук.

“Через низький рівень вакцинації населення в Україні та велику міграцію з Російської Федерації штам “Дельта” може поширитися в Україні швидше, ніж у західних сусідів, та мати тяжчі наслідки”, – зазначається в огляді.

За словами вчених, запропоноване послаблення щодо осіб, які прибувають із тимчасово окупованих територій, посилює ризики швидшого спалаху на сході країни, спричиненого штамом “Дельта”.

“Очікується, що до кінця літа він домінуватиме на всій території Європи. Країни, в яких “Дельта” вже домінує, відрізняються тим, що останній пік вони пройшли приблизно в січні 2021 року й не мали весняного піку подібно до країн Східної Європи, таких як Україна, Польща, Румунія, Угорщина. Епідемічна динаміка України зараз найбільш схожа на динаміку Польщі та Румунії, в яких епідемічні показники сягнули мінімумів весни 2020 року”, – додали в НАН.

Нагадаємо, у Бразилії за минулу добу, 23 червня, виявили рекордну кількість нових хворих на COVID-19 від початку пандемії, а у Великій Британії – найбільше хворих із лютого.