Сб. Чер 22nd, 2024

Ціни на електромобілі в Китаї падають: на думку аналітиків, Tesla могла спровокувати спадну спіраль

Бер17,2023 #Теsla

Якщо Tesla хотіла спровокувати реакцію конкурентів двома зниженнями цін у Китаї з жовтня 2022 року, це спрацювало. Слідом за місцевими виробниками, включаючи BYD як найбільше, китайські спільні підприємства Volkswagen і BMW також знизили ціни на свої електромобілі або ввели цього тижня великі знижки на них.

Цінова війна, на яку чекали або побоювалися після другого зниження Tesla на початку січня, в Китаї дійсно почалася — але, за словами одного з банків, вона поки що не мала належного ефекту на клієнтів.

По темі: де придбати Тесла в Україні (https://tsk.ua/katalog-avto/)?

Ціни на багато електромобілів впали
Торік Tesla продала в Китаї добру третину приблизно з 1,3 млн електромобілів, і, за оцінкою інвестиційного банку Morgan Stanley, на цей ринок припадає 30-40% прибутку компанії, згідно з звітом Business Insider. Tesla трохи знизила свої ціни там у жовтні минулого року, а на початку січня був більший крок вниз. На думку Morgan Stanley, це мало викликати зростання попиту лише в короткостроковій перспективі, а також надолужити втрачене з боку конкурентів: тепер клієнти чекатимуть і дивитимуться, чи не впаде він далі.

І це цілком може статися з банком: згідно зі звітом, він очікує, що кілька виробників звичайних автомобілів у Китаї також знизять свої ціни протягом найближчих кількох тижнів після того, як ця розробка почалася для електромобілів. Однак це лише посилить коливання з боку покупців, адже вони чекають на ще більші знижки. Квітень покаже, чи зробить ринок хоча б паузу у ціновій війні, ініційованій Tesla, – пише Morgan Stanley, повідомляє Business Insider.

У помірнішій формі вона поки почалася і на заході, де Tesla теж знизила ціни, деякі помітно, через тиждень після старту в Китаї. Згідно зі звітом, у США, наприклад, подешевшав електромобіль Ford Mustang Mach-E, як і декілька моделей двигунів внутрішнього згоряння. Для Volkswagen генеральний директор Олівер Блюм спочатку оголосив про намір не втручатися, але в Європі оновлений VW ID.3 тепер також має продаватись за нижчою базовою ціною.

Продаж Tesla в Китаї зростає
Тим часом останні дані щодо Китаю показують, що Tesla принаймні останнім часом знову вдалося залучити більше клієнтів: згідно з місцевим виданням CnEVPost, минулого тижня там було застраховано 17 000 автомобілів Model 3 та Model Y (https://tsk.ua/katalog-avto/model-y/), що на 28 відсотків більше, ніж у минулому році. У січні та лютому роздрібні продажі Tesla у Китаї були значно вищими, ніж рік тому, але помітно нижчими, ніж у перші два місяці третього кварталу 2022 року, коли на цьому ринку були зареєстровані найвищі за всю історію продажу Model 3 (https://tsk.ua/katalog-avto/model-3/) та Model Y.Related Post