Чт. Тра 23rd, 2024

Немає дешевої електрики для заводу Tesla? Хабек хоче пов’язати нову галузеву премію із колективними переговорами

Тра23,2023 #Теsla

Приватні клієнти можуть лише мріяти про такі тарифи: Eon, наприклад, цього тижня назвав ціну 14,97 цента за кіловат-годину, якщо ви запросили пропозицію на 1 мільйон таких тарифів на рік на веб-калькуляторі. Крім того, є хороші 10 центів за кіловат-годину для мережевих та інших зборів, тому загальні витрати знову близькі до найнижчих приватних цін. Це надто багато для федерального міністра економіки Роберта Хабека, тому він хоче субсидувати ціну для промислових споживачів до 6 центів за кіловат-годину. Однак, згідно з робочим документом, однією з передумов для цього є «тарифна лояльність», що означатиме, що Тесла (https://tsk.ua/katalog-avto/) не виграє від цього зі своєю німецькою гігафабрикою.

Майбутній альянс без представництва Tesla

Альянс «Майбутнє промисловості» виправдав свою назву, заявив Хабек у понеділок після зустрічі з представниками організації, яка зареєстрована як асоціація. За даними сайту, він був заснований у 2015 році 17 партнерами, включаючи профспілки та об’єднання роботодавців, а також Міністерство економіки. Серед членів альянсу — Німецька асоціація автомобільної промисловості (VDA), до якої належать усі великі виробники Німеччини, за винятком Tesla.
Це сузір’я вже давало підстави очікувати, що Тесла з її Гігафабрикою в Грюнхайді під Берліном, принаймні, не отримає преференцій у проміжній ціні на електроенергію, запропонованої Хабеком. Хабек не сказав, що саме обговорювалося у понеділок, але використав прес-конференцію для просування концепції загалом. Він пояснив, що, незважаючи на те, що останнім часом ціни знову впали, високих витрат на електроенергію слід чекати ще довго, що може негативно вплинути на рішення про розміщення. Якщо Німеччина хоче зберегти промисловість, зокрема енергоємні галузі, міст у вигляді спецтарифу знадобиться до 2030 року.

Однак, як і інші субсидії, це не повинно бути безумовним, і це знову може означати, що Тесла не отримує від цього зиску. Американська компанія вже відмовилася від практично обіцяної субсидії в мільярд євро на виробництво акумуляторів у Грюнхайді, хоча існують різні припущення про причини цього. Однак з мостом для дешевшої електроенергії Tesla має бути виключена із самого початку. Тому що останній статус робочого документа Хабека, опублікований напередодні зборів у понеділок, містить, серед іншого, положення про те, що компанії, які беруть участь у програмі, повинні бути зобов’язані «поводитися відповідно до колективного договору».

По темі: де придбати Тесла X в Україні (https://tsk.ua/katalog-avto/model-x/)?

Виробництво акумуляторів як галузь майбутнього

Згідно з документом Хабека, разом із зобов’язанням щодо кліматичної нейтральності не пізніше 2045 року та гарантіями на місцях, які також необхідні, це також створить міст для співробітників. Для автомобільних компаній, що входять до промислового альянсу, аспект колективного договору не повинен представляти проблеми, тому що їхні німецькі заводи й так уже об’єднані у профспілки. Це не стосується тільки Tesla Gigafactory, хоча IG Metall щосили намагається це змінити.

По темі: купити Тесла S легко тут (https://tsk.ua/katalog-avto/model-s/)!

Теоретично угода та дотримання внутрішнього колективного договору для Gigafactory також може відповідати визначенню Хабека «тарифної лояльності». Однак присутність профспілок в альянсі, яку він пообіцяв, не обов’язково означає, що Тесле це зійде з рук. Вже налагоджене виробництво електромобілів у Грюнхайді має торкнутися лише незначно. Але виробництво акумуляторів на майданчику, яке вже було відкладено через високі субсидії в США, може затягнутися, якщо Тесла не отримає ще й дешеву потужність мосту. На відміну від самих автомобілів заводи з виробництва акумуляторів прямо описані в робочому документі як важлива галузь майбутнього.Related Post