Практично щодня з початку місяця виробники електромобілів або оператори зарядних мереж у США повідомляють про те, що хочуть використовувати специфікації нагнітачів, запропоновані Tesla (https://tsk.ua/katalog-avto/), як стандарт, а в четвер були навіть і ті, і інші відразу. Electrificy America вперше оголосила, що до 2025 року вона також встановить кабелі з роз’ємами стандарту Tesla, відомі як NACS, на своїх станціях швидкої зарядки. Це саме по собі важливо та цікаво, тому що Electrify America управляє другою за величиною мережею зарядних станцій у США та належить німецькій групі Volkswagen. А згодом стало відомо, що сам VW також вивчає можливість переходу на технологію нагнітача для електромобілів США.

За темою: купити Тесла Model X в Києві можна тут!

Друга за величиною мережа використовує технологію Tesla

З Electrify America Volkswagen USA витрачає 2 мільярди доларів на загальнонаціональну мережу зарядки – не добровільно, а в рамках врегулювання скандалу із дизельним двигуном. Згідно з її веб-сайтом, зараз компанія пропонує 3500 зарядних станцій постійного струму на 800 станціях, що робить її другим за величиною оператором зарядної мережі після Tesla, яка має близько 20 000 зарядних станцій у країні. Досі всі стійки VW оснащувалися тросами, заснованими на американській версії стандарту CCS.
Після того, як менші мережі конкурентів приєдналися до перемоги Tesla, Electrify America тепер також вирішила вчинити так само. У четвер компанія оголосила, що кабелі NACS будуть прокладені на існуючих і майбутніх станціях для більш широкого доступу. Ціль полягає в тому, щоб завершити це розширення до 2025 року. В даний час у мережі Electrify America досі будуть кабелі з роз’ємом CCS.
Це означає, що вже продані електромобілі марок VW, включаючи Audi і Porsche, можуть продовжувати використовувати зарядну мережу групи без адаптера – все інше було б просто приголомшливо. Але, як було оголошено в четвер, Volkswagen також може покладатися на стандарт, запропонований Tesla як виробник електромобілів. Прес-секретар відповів на запитання інформаційного агентства Reuters: наразі розглядається питання щодо запровадження NACS для клієнтів із Північної Америки, сказав він.

За темою: де придбати Тесла Model S в Україні?

Виробники електромобілів хочуть нагнітачі

Це також поточна ситуація в американсько-європейській групі Stellantis і Hyundai, які разом з Kia мали приблизно таку ж частку ринку електромобілів у США в першому кварталі 2023 року, що і бренди Volksswsgen. Ford, який першим вирвався з-під контролю CCS наприкінці травня, і General Motors, як основні конкуренти Tesla в США, вже вибрали стандарт нагнітачів. З того часу за ним пішов стартап Rivian, а у вівторок – Volvo. У четвер, поряд з Electrify America на стороні зарядної мережі, Polestar був доданий як ще один виробник електромобілів і Verge Motorcycles, перший постачальник електричних мотоциклів.