Після порівняно низьких продажів електромобілів із місцевого заводу Gigafactory у липні Tesla знову знизила ціни на дві версії Тесла Model Y у Китаї та пропонує субсидію на страхові витрати для попередньо виготовленої Model 3 у базовій версії. Компанія оголосила про це у понеділок увечері через свій аккаунт у Weibo. Таким чином, зниження торкнеться Model Y у вищих версіях Long Range та Performance, тоді як ціна на Model Y RWD залишиться незмінною.

Tesla розпочала цінову війну в Китаї
Попереднім зниженням на початку січня Tesla розпочала цінову війну або, принаймні, боротьбу на китайському ринку електромобілів, в якій брали участь багато інших виробників. Великий місцевий конкурент BYD відреагував швидко, і Volkswagen нещодавно здешевив свій ID.3 у Китаї, щоб підтримати продажі. Всупереч деяким очікуванням, Tesla поки що дотримується січневих цін і навіть трохи підвищила їх у квітні.
Але тепер, принаймні, з Model Y, був наступний крок вниз. Ціна версії Long Range (LR) впала з 313900 юанів до 299900 юанів (майже 38000 євро), тобто приблизно на 4,5 відсотка. Нова ціна Model Y Performance у Китаї складає 349 900 юанів, що еквівалентно добрим 44 000 євро і майже на 4 відсотки менше, ніж раніше. Базова версія Model Y із заднім приводом і меншою батареєю (RWD), як і раніше, коштує 263 900 юанів або хороших 33 000 євро.

За темою: купити Теслу в Україні можна тут!

Модель 3 зараз теж дешевша в Китаї, але в даному випадку лише базова версія RWD і тільки для передсерійних автомобілів. Для них Tesla пропонує субсидію на страхові витрати у розмірі 8000 юанів, що еквівалентно хорошій 1000 євро, що еквівалентно прямій знижці. Ця пропозиція дійсна для замовлень до кінця вересня. Для продуктивної версії Тесла Model 3 такої субсидії немає (середня версія не продається у Китаї).

Очікується оновлення Highland Model 3
Таким чином, загалом зниження цін є обмеженим та помірним — кажуть, що на базову версію припадає близько 80 відсотків продажів Model Y у Китаї, і, на відміну від двох інших, вона не стала дешевшою. Загалом у липні було продано чи експортовано трохи більше 64 000 електромобілів місцевого заводу Tesla, що є найнижчим показником цього року. Однак на це може вплинути підготовка до оновлення моделі 3 під кодовою назвою Highland, виробництво якої, за чутками, розпочнеться цього тижня у Китаї.